Kestanepazarı’na Bir Birincilik de Lise Öğrencilerinden

 Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nun öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan 15 Temmuz İstiklal Şehitleri Turnuvaları’nda Masa Tenisi branşında İzmir birincisi oldu.

HEM GRUPTA HEM ELEMELERDE NAMAĞLUP BAŞARI

Kestanepazarı Özel Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nun İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan öğrencilerinden Hüseyin Akgün, Furkan Karakaş, Mehmet Numan Ekim ve Hamza Alkan’dan oluşan Masa Tenisi Takımı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Bölümü tarafından, İmam Hatip okulları arasından yapılan 15 Temmuz İstiklal Şehitleri Turnuvaları’na katıldı. İzmir genelinde 10 lisenin katılım gösterdiği turnuvada, 9 maç yapan masa tenisi takımımız, lig usulü yapılan grup maçlarında ve arkasından eleme usulü yapılan finallerde yenilgi yüzü görmeden finale çıktı. Finalde de Bergama Anadolu İmam Hatip Lisesi Masa Tenisi Takımı’nı yenmeyi başaran öğrencilerimiz, namağlup şampiyonluğa uzandı.

“AKADEMİK VE SPORTİF BAŞARININ ADRESİYİZ”

Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında yapılan Hafızlık yarışmasında öğrencilerimizden Halil Ay ile bölge birinciliği ve Türkiye ikinciliği kazandıklarını hatırlatan Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, “Mesleki derslerimiz de olduğu gibi sportif alanda da öğrencilerimizin başarıları devam etmektedir. Atalarımızın da dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur düşüncesi ile yurdumuzda öğrencilerimizin ders çalışabilmeleri için kütüphanemiz, dersliklerimiz ve alanında uzman ekibimiz olduğu gibi, bedensel gelişimlerini de sağlıklı bir biçimde tamamlayabilmeleri için kendi spor salonumuz ve spor alanlarımız mevcut” dedi.

Elde edilen bu başarıların hiç birisinin tesadüfi olmadığını da vurgulayan Müdür Kuyubaşı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Gerekli altyapı ve desteği sağlayıp özverili çalışmayı sağladıktan sonra başarı zaten kendiliğinden gelmekte. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini 15 Temmuz İstiklal Şehitleri Turnuvaları’nda göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ederim. Yurdumuzda sportif faaliyetleri gerçekleştirebilmemiz için bize fiziki yer imkânı ve maddi manevi destek olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Sayın Çoşkun Akın ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim.”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu:
“Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.”
Buhârî, “Feżâʾilü’l-Ḳurʾân”, 21 | Ebû Dâvûd, “Vitir”, 14,15,19 | Tirmizî, “S̱evâbü’l-Ḳurʾân”, 15