Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

KESTANEPAZARI’NA 2 BİRİNCİLİK BİRDEN

Kestanepazarı Kur’an Kursları, Hafızlık ve Kur’an Eğitimindeki başarısını Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen yarışmalarda aldığı derecelerle taçlandırmaya devam ediyor. Son olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması’nda iki birincilik elde eden öğrencilerimiz, Ege Bölgesi finallerinde İzmir’i temsil etmeye hak kazandı. Dereceye giren öğrencilerimizi İzmir İl Müftüsü Salih Sezik makamında ağırlayıp tebrik etti.

HAFIZLIK’TA İZMİR BİRİNCİSİ
Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda Hafız Fatih Gülpamuk’un öğrencilerinden Fevzi Karakurt, Kur’an Kursları Arası Hafızlık Yarışması’nda İzmir birincisi oldu. Göstermiş olduğu başarı ile ailesini, öğretmenlerini, kurumumuzu ve arkadaşlarını gururlandıran Karakurt, 2 Eylül’de Denizli’de yapılacak olan Bölge Finalleri’nde İzmir’i temsil etmeye hak kazandı.

BİR BİRİNCİLİK DE GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDAN
Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu’nda Kur’an-ı Kerim eğitimi alan Melih Tarım, katılmış olduğu Kur’an Kursları Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda İzmir Birinciliğini kazandı. Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Yöneticisi Kurra Hafız Sadık Daştan’ın öğrencisi Tarım, göstermiş olduğu bu başarı ile 25 Ağustos’ta Fethiye’de yapılacak olan Bölge Finalleri’nde İzmir’i temsil etmeye hak kazandı.

İL MÜFTÜSÜ SALİH SEZİK’TEN ÖDÜL ALDILAR
Kazandıkları derecelerle kurumlarımızın Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim Eğitimi’ndeki kalitesini bir kez daha gösteren yavrularımız, göstermiş oldukları başarı dolayısıyla İzmir İl Müftüsü Salih Sezik tarafından tebrik edilerek ödüle layık görüldü. İzmir’de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan tüm yarışmalarda ilk 3 dereceye giren yarışmacıları Kurumumuz öğrencileri ile birlikte, makamında ağırlayan İl Müftümüz Salih Sezik, öğrencileri hocalarını ve ailelerini tebrik ederek öğrencileri Bölge Finalleri’nde başarılar diledi.

 

İZMİR İL MÜFTÜSÜ SALİH SEZİK- MELİH TARIM- KURRA HAFIZ SADIK DAŞTAN

 

İZMİR İL MÜFTÜSÜ SALİH SEZİK- FEVZİ KARAKURT- FATİH GÜLPAMUK

 

 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif