Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kurulduğu 1945 yılından bu yana Kestanepazarı Kur’an Kursları ve Eğitim Kurumları’nda eğitim görmüş olan mezunlar “Kestanepazarı 45. Geleneksel Mezunlar Günü”nde bir araya geldi.1971 yılından bu yana her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen programa yaklaşık 400 mezun katıldı. Kestanepazarı Eğitim Kurumları ve Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği’nce ortaklaşa düzenlenen programa bir gün öncesinden gelen mezunlar, eski günleri yâd etti.

Mezunlarımız Çınar Gençlik Parkında Hatıra Fotoğrafı Çekildi
Mezunlarımız Çınar Gençlik Parkında Hatıra Fotoğrafı Çekildi

Mezunlarımız Eski Günleri Yâd Ettiler
Öğrencilik yıllarına dönen mezunlar, eskiden olduğu gibi sıraya geçerek tabldotta yemeklerini yedi, yatakhanelerde yattı, birlikte saf tutarak namaz kıldı. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar çay ve ikramlar eşliğinde sohbet eden mezunlar, kuruma emeği geçen kurucular başta olmak üzere, hocalar ve çalışanlardan ahirete irtihal edenler için hatm-i şerîfler okuyup, dualar etti.

Kurumlarımıza Hizmeti Geçenler İçin Hatim Duası Yapıldı
Kurumlarımıza Hizmeti Geçenler İçin Hatim Duası Yapıldı

Başkan Hasan Dayhan “Hizmetimiz Desteklerinizle Artarak Devam Ediyor”
“Kardeşlerim!
Yapmış olduğumuz faaliyetleri uzun uzun sizlere anlatmayacağım. Ancak birkaç hususa değinmek istiyorum:
Geçen yıl sizlere müjdesini verdiğimiz Kestanepazarı İmam Hatip Lisesi projesinde sona yaklaştık. Vakfımızla birlikte inşallah en kısa zamanda temel atma törenimizi yapacağız. Hafız İmam Hatip Ortaokulu’yla ilgili çalışmalarımız sürüyor. İnşallah bu yıl D Blok binamızda Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu’muzu açacağız. İmam Hatip Lisesi yanındaki Hatay Koleji binası boşaldığında da, Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulumuz oraya taşınacak.
Yakın zamanda bir hayırseverimiz Buca’da 15 dönümlük tarlasını Kestanepazarı’na bağışladı. Orasını çok güzel bir şekilde düzenledik. Öğrencilerimizin dinlenebileceği, sizlerin de gidip piknik yapabileceğiniz bir alan haline getirdik. Bu sevincimizi de sizlerle paylaşmak istedim.
Sayın Cumhurbaşkanımız Nisan ayı içerisinde 5 öğrencimizle birlikte bizleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırladı. Bizler için büyük onur oldu.
Biliyorsunuz, Cumhurbaşkanımız senede en az 1 kez Kestanepazarı’nı davet edip, onurlandırıyor. Bu davetler, bizler için büyük anlamlar ifade ediyor. Devletin en üst makamınca yapılan bu kabuller, Kestanepazarı’nı Paralel Yapıyla ilişkilendirenler için iyi birer cevap niteliği taşımaktadır.
Nasip olursa bu yılın sonuna doğru 70. Yıl Onur Gecesiyle birlikte  “Uluslararası Hafızlık Sempozyumu’nu da gerçekleştireceğiz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu büyük organizasyonlarda birinci ağızdan Kestanepazarı’nı geniş kitlelere anlatma fırsatı bulacağız inşallah.
Biliyorsunuz, elimizden geldiği ölçüde mezunlarımıza sahip çıkmaya onları desteklemeye gayret ediyoruz. Liseden mezun olan kardeşlerimiz, okudukları üniversitelerde vakfımızca burslarla destekleniyor.
Mezunlarımızın iyi kademelere gelmeleri hususunda gücümüz elverdiği ölçüde referans olmaya gayret ediyoruz.
Bu yıl Kestanepazarı olarak, tarihinde 2. kez olmak üzere yurt dışına öğrenci göndereceğiz. Lise öğrencilerimizden üç öğrencimizi, Sudan’a Arapça eğitimi ve yurt dışı tecrübesi kazanmak üzere gönderiyoruz. Temmuz ve Ağustos aylarında orada kiralanacak olan evde kalacaklar. Ayrıca bu yıl liseyi bitiren Fatih Tiril, Burak Tuncer ve Enes Tuncer kardeşlerimiz eğitimlerini Sudan Afrika Üniversitesi’nde yapmak istediler. Onlara da her türlü danışmanlık hizmetini vermekteyiz.
Yurt dışına öğrencilerimizin gönderilmesi hususunda verdikleri destekten dolayı Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği yöneticilerine, siz değerleri mezunlarımıza ve yine bize Sudan’daki tüm çalışma ve danışmalarımızda yardımcı olan Kestanepazarı mezunu Ejder Polat’a teşekkür ediyorum.
İnşallah bu yurt dışı açılımımız, ilmî seviyesi yüksek, dil bilen, uluslararası nitelikte nesiller yetiştirmemizin önünü açacaktır. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu hizmetimiz, sizlerin de desteğiyle artarak devam eder.
Kardeşlerim!
Sizler her zaman Kestanepazarı’nı destekliyorsunuz. Ramazanlarda, kurbanlarda diğer ziyaretlerimizde Kestanepazarı’nı en iyi şekilde ağırlıyor ve her türlü desteği veriyorsunuz. Yardımlarınız ve gönüllü destekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Ramazan ayında yine camilerimizde irşat programları için sizleri ziyaret edeceğiz. Oralarda öğrenci kardeşlerimize yardımcı olmanızı bekliyoruz.
Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, şimdiden Ramazanınızı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Hasan Dayhan Mezunlarımıza Hizmetlerimizden Bahsetti
Hasan Dayhan Mezunlarımıza Hizmetlerimizden Bahsetti

Kestanepazarı’nın Canlı Tarihi Lütfi Görmez Mezunlara Hitap Etti

Kurumun ilk talebelerinden, kuruma uzun yıllar hizmet etmiş ve halen Millî Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı Başkanı olarak hizmet etmeye devam eden Lütfi Görmez mezunlara hitabında, kurumun 70. yılını kutladığını, mezunların desteğiyle daha da büyük hizmetler gerçekleştireceğini vurguladı. Görmez konuşmasında, Kestanepazarı’nın kurucusu Salih Tanrıbuyruğu hoca başta olmak üzere emeği geçen tüm; Hoca, yönetici, çalışan ve yardımseverleri de rahmetle yâd etti.

Lütfi Görmez Kurumumuzun Tarihi Gelişimini Anlattı
Lütfi Görmez Kurumumuzun Tarihi Gelişimini Anlattı

Akif Savaş, HİKEM Yayınları’nın Müjdesini Verdi
Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Akif Savaş, mezunlar derneğinin 3 yıldır gerçekleştirmiş olduğu faaliyetleri anlattı. Savaş, mezunların ayda bir kez bir araya gelerek sohbet ettiğini ve haftada bir gün tefsir dersleriyle Kur’an’ı anlamaya gayret ettiklerini söyledi. Kâtip Çelebi Üniversitesi İslami İlimlerde okuyan öğrenciler için iki ev açtıklarını belirtti. Mezunlar derneğinin kurumsal yapılarının da oluşturulduğunu belirten Savaş, yakın zamanda HİKEM Yayınları adıyla yayın faaliyetlerine başlayacaklarını bildirdi. Savaş, katılımcılardan Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği’ne üye olmalarını isteyerek, maddi-manevî destek ve dua beklediklerini belirtti.

kif Savaş Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği Hakkında Bilgi Verdş
Akif Savaş Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği Hakkında Bilgi Verdş

Hizmet Bayrağı Nesilden Nesile Aktarılmaya devam Ediyor
Kestanepazarı’ndan bu yıl mezun olan öğrenciler tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı. Yeni mezun olan gençlere, Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından rozet, tişört, Kur’an-ı Kerim ve ilmihal hediye edilerek “Aramıza hoş geldiniz” mesajı verildi. Salonda bayrak teslim töreni gerçekleşirken duygu dolu anlar yaşandı.

Mezun Olan Öğrencilerimiz İçin Bayrak Teslim Töreni Gerçekleşti
Mezun Olan Öğrencilerimiz İçin Bayrak Teslim Töreni Gerçekleşti

Mezunlarımız Dilek ve Temennilerini Dile Getirdiler
Programda söz alan mezunlar kurum hakkındaki fikirlerini ve duygularını anlattı. Kestanepazarı mezunları ve hocaları; İdris Koç, Yavuz Okulu, Nazım Dere, Yaşar Yıldız, Nazım Dere, Arif Keleş, Ümit Ülker, Ziya Terzi, Mehmet Kandemir, Ahmet Kirazoğlu, Osman Turgut Dilek söz alarak konuşma yaptı. Kestanepazarı emekli hocalarından Ahmet Daş ve Kestanepazarı mezunu Ali Esen’in Kur’an tilavetiyle başlayan programın sunumunu Kestanepazarı Basın-Yayın ve Enformasyon Müdürü Nurkan Boz gerçekleştirdi.

Kestanepazarı Basın-Yayın ve Enformasyon Müdürü Nurkan Boz Programın Sunuculuğunu Yaptı
Kestanepazarı Basın-Yayın ve Enformasyon Müdürü Nurkan Boz Programın Sunuculuğunu Yaptı

Mezun Olan Öğrencilerimiz
Gültekin Kırdağ, Mustafa Acar, İsmail Sakal, Hasan Basri Öner, İsmail Şengör, Ahmet Fatih Baydemir, Bilal Şanal, Özgür Akzeybek, Abdurrahim Budak, Osman Alkan, Hamza Açıkgöz, Yusuf Tosun, Hasan Acarkoç, Savaş Coşkun, Emrullah Köksu, Sedat Sakal, M. Zahid Kaya, Şefik Tuybaş, Hüseyin Özdemir, Kamil Koç, Emre Avcı, Fatih Tiril, Fatih Kahan, Veli Keskin, Emirhan Mete, Ahmet Güleç, Halil Kandemir, Murat Alten, Furkan Çiçek, Ahmet Gülşen, M. Ali İmram Yıldırım, Ali İhsan Uydaş, Musa Şahan, Berkay Türe, Enes Tuncer, Emrullah Akbaş, Beytullah Gülmüş, Mustafa Memili, Burak Tuncer, Mustafa Tırpan, Mahsum Akıncı, Mehmet Demir

Kestanepazarı-Mezunları-ve-Mensupları-(21)

 

Kestanepazarı-Mezunları-ve-Mensupları-(20)

 

Kestanepazarı-Mezunları-ve-Mensupları-(13)

 

Kestanepazarı-Mezunları-ve-Mensupları-(11)

 

Kestanepazarı-Mezunları-ve-Mensupları-(10)

 

Kestanepazarı-Mezunları-ve-Mensupları-(1)

 

Kestanepazarı-Mezunları-ve-Mensupları-(12)

 

Kestanepazarı-Mezunları-ve-Mensupları-(9)

 

Kestanepazarı-Mezunları-ve-Mensupları-(8)

 

18 Haziran 2016 Cumartesi gecesi Teravih Namazı sonrası başlayıp sahura kadar devem edecek KESTANEPAZARI MEZUNLARI 2016 SAHUR BULUŞMASI, Buca Kestanepazarı Alanında Gerçekleştirilecektir. Tüm Kestanepazarılılar davetlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.