Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Yönetimi Hatiboğlu Hoca İçin Hatim Duası Yaptı

Kestanepazarı Yönetim Kurulları son haftalık toplantısını, eski başkanlarımızdan Hulusi Hatiboğlu Hoca’nın bağışladığı Hulusi Hoca İlim ve Kültür Merkezi (HİKEM) adı ile anılan evde yaptı. Toplantı sonrası yönetim kurulu üyeleri Hatiboğlu Hoca için okunan hatimlerin duasını yaptı.

Kestanepazarı Yönetim Kurulları son haftalık toplantısını, 1990-92 yılları arasında Millî Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı, 1990-2005 yılları arasında Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği’nde ve 2003-2004 yılları arasında da Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nde başkanlık yapmış olan Hulusi Hatiboğlu’nun evinde yaptı.

Yapılan toplantının ardından Kestanepazarı Yönetim Kurulları, Kestanepazarı öğrencileri ve hocalarının Hulusi Hatiboğlu Hoca’nın ruhu için okuduğu hatimlerin duasını yaptı. Yapılan dua sonrası kısa bir konuşma yapan Başkan Cüneyd Dayhan, “Vefatının ardından derneğimize bağışladığı ve Hulusi Hoca İlim ve Kültür Merkezi (HİKEM) olarak kullanılan ev, Hocamızın vasiyeti üzerine canlı tutulmaktadır. Yönetim kurulları olarak bizler senede birkaç kez kararlarımızı bu evde almaya dikkat ediyoruz. Ayrıca öğrencilerimiz her ay belirli aralıklar içerisinde bu evden ve içerisindeki kitaplardan istifade ediyor, burada ilmi çalışmalar ve sohbetler gerçekleştiriyor. Kestanepazarı’na uzun yıllar hizmet etmiş değerli hocamızdan Allah razı olsun. Mekânı cennet olsun” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif