Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda geleneksel olarak her yıl düzenlenen Yaz Kur’an Kursu Futbol Turnuvası şampiyonların kupalarını almasıyla son buldu. Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulubü desteğiyle ortaokul ve lise olmak üzere iki branşta gerçekleşen turnuvalarda toplamda 130 öğrenci final için ter döktü.

Kestenepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Hasan Dayhan Spor Sahası Geleneksel Kestanepazarı Yaz Kur’an Kursu Futbol Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. Ortaokullar arası yapılan turnuvaya 14 takım katılırken lise branşında da 8 takım şampiyonluk için mücadele etti. Lig usulü gruplar içerisinde yapılan maçların ardından puan ve averajlarına göre bir üst tura çıkan takımlar sırasıyla çeyrek ve yarı final mücadelelerinin ardından final maçında şampiyonluk kupası için top koşturmaya hak kazandı.

KARDEŞÇE MÜCADELEYLE BÜYÜKLERE GÜZEL ÖRNEK OLDULAR
Büyük bir heyecan ve şölen havasında geçen maçlar ayrı sınıflarda okuyan öğrenciler arasında birlikte mücadele etme ve organize olma duygularını geliştirirken, tüm öğrenciler rakip takımlara karşı sergiledikleri nezaket ile tüm yetişkinlere örnek olmayı başardılar.

Ortaokullar arası yapılan turnuvada 110 nolu sınıfla birlikte final maçı oynamaya hak kazanan 107 nolu sınıf, son dakikalarda attığı gol ile mücadeleyi uzatmalara bırakmadan 3-2 kazanarak şampiyonluk kupasına uzandı.

Lise gruplarında yapılan maçlarda namağlup finale yükselen 205 nolu sınıf, 204 nolu sınıfa karşı verdiği final mücadelesini adeta gol yağmuruna çevirdi. 11-1 gibi biten büyük bir farkla biten maçın ardından her iki takım oyuncuları ve taraftarları da saha da hep birlikte kardeşçe kutlama yaptı.

FİNAL MAÇI SONRASI ŞAMPİYONLUK KUPASI VE MADALYA TAKDİM EDİLDİ
Ortaokullarda birinci olan takıma şampiyonluk kupasını Karabağlar İlçe Spor Müdürü Faruk Eşlik takdim ederken, lise grubunun namağlup şampiyonu 205 nolu sınıf kupasını Konak Güzelyalı Atatürk Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Selçuk Karanfil’den aldı. Finale kalan sporculara birincilik ve ikincilik madalyalarını ise Kestanepazarı İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer ile Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.