Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

KESTANEPAZARI YAZ KUR’AN KURSLARINA YOĞUN İLGİ

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu tarafından Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü içerisinde 3 ayrı branşta açtığı Yaz Kur’an Kursları yoğun ilgi gördü. Yapılan başvurular arasından kayıt yaptırmaya hak kazanan 350 öğrenci 6 hafta boyunca Kestanepazarı’nda eğitim alma imkânına sahip olacak.

270 HAFIZ ADAYI SEÇMELERE KATILACAK
İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği Kestanapazarı Yaz Kur’an Kursları’na 8. sınıftan mezun olan hafız adayı 100 öğrenci ile 4. sınıftan mezun 170 hafız adayı kayıt yaptırmaya hak kazandı. Yatılı olarak 6 hafta eğitim alacak olan toplamda 270 hafız adayı öğrenciden hafızlık yapmaya uygun olanlar Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda eğitimlerine devam etmeye hak kazanacak.

ARA SINIFLAR İÇİN GENÇ YILDIZLAR YAZ OKULU
İlköğretim 5, 6 ve 7. sınıfı bitirmiş ara sınıf öğrencilerinin de Kestanepazarı Eğitim Kampüsü imkânlarından yararlanarak Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler eğitimi alması için düzenlenen Genç Yıldızlar Yaz Okulu da yine İzmirliler tarafından yoğun ilgi gördü. Gündüzlü olarak hafta içi her gün 10:00-16:00 saatleri arasında eğitim verecek olan Genç Yıldızlar Yaz Okulu’nda 80 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı.

ATÖLYE ETKİNLİKLERİ İLE EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER
Toplam 6 hafta sürecek olan Genç Yıldızlar Yaz Okulu’nda yavrularımıza öğleden önce her gün 4 ders saati Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler eğitimi verilecek. Öğleden sonra da 2 ders saati kendi istek, beceri ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirildikleri Ahşap, Ebru, El Sanatları, Akıl Oyunları, Gastronomi, STEM, Bilgisayar, Robotik Kodlama ve Medya Atölyelerinde keyifli vakit geçirecek olan öğrencilerimiz, sosyal kültürel gelişimleri için de temel bilgiler elde etmiş olacak.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif