Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

27 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Kestanepazarı Yaz Kur’ân Kursları, düzenlenen kapanış programıyla son buldu.

4 Eylül 2015

6 hafta süren yaz kursu boyunca öğrenciler, Kur’ân-ı Kerim’i yüzünden okuma, tecvid kuralları, ilmihal bilgileri gibi ilmi dersleri Kestanepazarı’nın tecrübeli hocalarından öğrendiler. Derslerin yanı sıra öğrenciler için, satranç turnuvası, masa tenisi, futbol turnuvası, sinema, gezi, havuz gibi sosyal ve kültürel faaliyetler de düzenlendi.

Kapanış Programıyla Coşkulu Veda

Yaz döneminin bitiminde gerçekleşen kapanış programına öğrenci ailelerinin yanı sıra, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan, Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz, Kestanepazarı Lise Yurt Müdürü Mehmet Kandemir, Kestanepazarı Hatay Kur’ân Kursu Yöneticisi Halil Taşçı, Kestanepazarı Lise Yurt Müdür Yardımcısı Ali Koç, idareciler, öğretmenler de katıldı.

Öğrenciler Kurs Sonunda Belgelerini Aldılar
Öğrenciler Kurs Sonunda Belgelerini Aldılar

Ahmet Özkan’ın Kur’ân tilaveti ile başlayan programda Kestanepazarı Hatay Kur’ân Kursu Kurs Yöneticisi Halil Taşcı açılış konuşması yaptı. Taşçı; “Öğrencilerimiz bizim evlatlarımız gibidir. Kendi çocuklarımızdan çok sizin çocuklarınızla ilgileniyoruz ve onları önemsiyoruz. Onlarla daha çok zaman geçiriyoruz.” dedi.

Programda, yaz kursunda kısa süreleri ezberleyen öğrenciler sureleri okudular. Halil Kandemir eşliğindeki ilahi korosundan oluşan öğrenciler, seslendirdikleri ilahilerle arkadaşlarına ve ailelere güzel dakikalar yaşattılar.

Öğrenciler Kurs Sonunda Belgelerini Aldılar
Öğrenciler Kurs Sonunda Belgelerini Aldılar

Başarılı Öğrencilere Madalyaları Verildi
4. ve 8. sınıflar arasında, ayrı kategorilerde turnuvalar düzenlendi. Düzenlenen futbol turnuvasında birinci olan takıma, gol kralına, masa tenisi birinci, ikinci ve üçüncüsüne, satranç turnuvası birinci, ikinci ve üçüncüsüne ve kursun en iyi öğrencisine madalyalar takdim edildi.

 

Birinci Olan Takım Öğrencilerine Madalya Verildi
Birinci Olan Takım Öğrencilerine Madalya Verildi

Ali Acar, İzmir AİHL Okul Birincisi

Ali Acar
Ali Acar

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan Kestanepazarı Öğrencisi Ali Acar, okulu birincilikle tamamladı. Okul birinciliği ödülünü Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz’den alan Acar, programda birkonuşma yaptı. Acar; “Ben burada 2008 yılında hafızlığa başladım. Hafızlığı bitirdikten sonra liseyi kazanıp, İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni okurken Kestanepazarı’nda kaldım. Burada kaldığım dönemde Arapça dersleri aldım.
Okuldaki ders notlarımı da yüksek tutmaya çalıştım. Sonunda bu başarıyı kazanıp, bu ödüle layık görüldüm. İnşallah üniversiteye başlayacağım, okuluma devam edeceğim. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Kestanepazarı’na ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Allah’a büyük hamd borçluyum.” diyerek duygularını paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.