Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Tiyatro Kulübü Manisa Köprübaşı’nda Sahne Aldı

Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde, Köprübaşı Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen ve Köprübaşı İmam Hatip Ortaokulu’nun organizasyonu ile Mevlid Kandili Programı düzenlendi. Yavuz Selim Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa, Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen ve Köprübaşı İlçe Müftüsü Hakan Türe’nin yanı sıra önemli isimler de katıldı.

Kestanepazarı Tiyatro Kulübü Manisa Köprübaşı’nda…

Özel bir davet üzerine ilk defa il dışında tiyatro gösterisi yapan Kestanepazarı Tiyatro Kulübü, Manisa Köprübaşı Belediyesi ve Köprübaşı İmam Hatip Ortaokulu idarecileri tarafından özenle karşılandı. Köprübaşı İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda 2001-2005 yıllarında Kestanepazarı’nda Belletmen olarak kalmış olan Resul Gökcan, gün boyunca öğrencilerle özel olarak ilgilendi.

Büyük Gösteriye Adım Adım

Tiyatro ekibinin Yavuz Selim Ortaokulu Konferans Salonuna gelmesiyle birlikte sahne hazırlıklarına başlanıldı. Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı’nın yöneticiliğindeki ekip, sahne hazırlıklarını tamamladıktan sonra hız kesmeden provalara başlayarak hazırlıklarını sürdürdü.

Zaman zaman öğrencilerle sohbet eden Resul Gökcan, Kestanepazarı’nda bulunduğu dönemlerdeki anılarını, öğrencilerle keyifli sohbet eşliğinde paylaştı.

Kestanepazarı Tiyatro Kulübünün Sahne Hazırlıkları
Kestanepazarı Tiyatro Kulübünün Sahne Hazırlıkları

İlçe Müftülüğüne Ziyaret

Provaların tamamlanmasıyla birlikte İlçe Müftüsü, aynı zamanda 1984-1991 Kestanepazarı Mezunu olan Hakan Türe ziyaret edildi. Halil Taşcı ve öğrencileri temsilen Mehmet Keskin ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette, düzenlenecek olan tiyatro programı hakkında bilgi verildi.

Program saatinin gelmesiyle birlikte davetliler salonu doldururken, Köprübaşı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri salonun girişinde gelen misafirleri karşıladılar ve misafirlere, Kestanepazarı tanıtım kitapçıklarından dağıttılar.

Salonu dolduran misafirlere Köprübaşı Belediye’sinin de bir sürprizi oldu. Osmanlı kültürünü temsil eden kıyafetlerle misafirlere şerbet ikram edildi.

Resul Gökcan’ın sunumuyla gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı. Devamında açılış konuşmasını yapan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, gelen misafirlerin kandilini kutlayarak, yeni yılın hayırlara vesile olmasını temenni ederek konuşmasını tamamladı. Sonrasında Resul Gökcan’ın kendi çektiği resimler ile hadisleri birleştirerek hazırladığı slayt sunumu ile program devam etti.

Köprübaşı İlçe Müftüsü Hakan Türe Ziyaret Edildi
Köprübaşı İlçe Müftüsü Hakan Türe Ziyaret Edildi

Kestanepazarı Tiyatro Kulübü İzleyenleri Etkiledi

“Bekleyin Ahmet (sav) Geliyor” tiyatro gösterisiyle, ilk tiyatro oyununun gerçekleştirildiği salonda Halil Taşcı ve öğrencilerin performansı ile izleyenlere duygulu anlar yaşatıldı. Peygamber Efendimiz’in (sav) Mekke döneminde çektiği sıkıntıları anlatan tiyatro gösterisi ziyaretçiler tarafından büyük alkışlarla karşılandı.

Programın sonunda Belediye Başkanı Zafer Mergen tarafından Halil Taşcı ve ekibine teşekkür plaketi takdim edildi. Aynı zamanda Belediye Başkanı ve İlçe Müftüsü tarafından da Halil Taşcı ve öğrenciler teker teker tebrik edilerek hediyeler verildi.

Köprübaşılılar tarafından yoğun ilgi gören Kestanepazarı Tiyatro Kulübü, program sonrasında ziyaretçilerle hatıra fotoğrafı çekildiler.

Kestanepazarı Mezunu Resul Gökcan'ın Sunumuyla Program Gerçekleştirildi
Kestanepazarı Mezunu Resul Gökcan’ın Sunumuyla Program Gerçekleştirildi
Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen Açılış Konuşmasını Yaptı
Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen Açılış Konuşmasını Yaptı
Kestanepazarı Tiyatro Kulübü İzleyenleri Etkiledi
Kestanepazarı Tiyatro Kulübü İzleyenleri Etkiledi
Kestanepazarı Tiyatro Kulübü İle Hatıra Fotoğrafı Çektirdiler
Kestanepazarı Tiyatro Kulübü İle Hatıra Fotoğrafı Çektirdiler
Köprübaşı İmam Hatip Ortaokulu Müdür Ve Müdür Yardımcısı, Kestanepazarı Tiyatro Kulübü
Köprübaşı İmam Hatip Ortaokulu Müdür Ve Müdür Yardımcısı, Kestanepazarı Tiyatro Kulübü

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif