Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Tiyatro Kulübü Karabağlılar’dan Büyük İlgi Gördü

Karabağlar Müftülüğü ile Kestanepazarı GSK Tiyatro Kulübü, Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’nde Çanakkale Şehitleri Anma töreni düzenledi. Karabağlar İlçe Müftüsü Feyyaz İdin’in de katıldığı törene, Karabağlar’da görev yapan din görevlileri ve Karabağlar’da oturan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kestanepazarı Tiyatro Kulübü’nün sergilediği “Kınalı Kuzular Çanakkale Yollarında” adlı oyun büyük beğeni topladı.

Karabağlar İlçe Müftülüğü ile Kestanepazarı GSK Tiyatro Topluluğu’nun düzenlediği Çanakkale Şehitleri Anma Töreni Karabağlar Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bozyaka Yavuz Selim Camii Müeezzini Ahmet İnan,  Kur’an-ı Kerim okudu. Akabinde Programda Kestanepazarı Tiyatro Kulübü’nün yöneticisi ve Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, Arif Nihat Asya’nın Dua adlı şiirini okudu.

Büyük alkış alan Taşcı’nın şiir yorumunun ardından kürsüye çağırılan Karabağlar İlçe Müftüsü Feyyaz İdin, Çanakkale Şehitleri’ni yaptığı dua ile andı. Toplumumuzdaki vatan ve millet aşkının devam ettiği, Çanakkale Ruhu’nun içimizde olduğu sürece hiçbir elin bize dokunamayacağının da altını çizen Müftü İdin, “Birazdan bizlere Çanakkale Savaşı’nı sahneleyecek olan çocuklarımız, bu yüce duygunun tüm sıcaklığı ile halen daha var olduğunun kanıtıdır” dedi.  Oyunun sergilenmesinde emeği geçen tüm hocaları da tebrik eden Müftü İdin, 800 kişilik salonu tamamen dolduran Karabağlarlılar’a programa göstermiş oldukları ilgi için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından daha öncede İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu, Karabağlar Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu’nda sahne alan Kestanepazarı Tiyatro Kulübü, 23 kişilik oyuncu kadrosuyla “Kınalı Kuzular Çanakkale Yollarında” isimli oyunu sergiledi. Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı’nın yazıp yönettiği oyunda sergiledikleri performansla salondan büyük beğeni toplayan öğrenciler, program sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Program sonrası İlçe Müftüsü Feyyaz İdin, Yurt Yöneticisi Halil Taşcı’ya plaket takdim etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif