Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Teknofest’te İzmir’in Gururu Oldu

Dünyanın ikinci Türkiye’nin en büyük havacılık festivali Teknofest’e Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ve Kur’an Kursları’nda yetişen öğrenciler damga vurdu. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencileri Asım Yaşar ve Abdullah Tosun, Teknofest Robotik Yarışmaları Tasarla Çalıştır kategorisinde Türkiye İkincisi olarak Kestanepazarı’nın ve İzmir’in gururu oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere Türkiye’nin millî teknoloji hamlesinde önemli rol oynayan Aselsan, Baykar, İGA, İsbak, Roketsan, TAI, Türk Hava Yolları (THY), TÜBİTAK ve TÜRKSAT gibi kurumların desteklediği Teknofest İstanbul 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalananı’nda gerçekleştirildi.

122 FARKLI ÜLKEDEN 50 BİN YARIŞMACI
Dünyanın ikinci en büyük havacılık festivali olma özelliğini de taşıyan Teknofest İstanbul’a, 19 farklı kategoride, Türkiye’nin 81 ilinden ve 122 farklı ülkeden, 17 bin 773 farklı proje başvurusu yapıldı. Toplamda 2 binden fazla takımın ve 50 bin yarışmacının finalist olmaya hak kazandığı Teknofest Finallerinde yarıştı.

KESTANEPAZARI’NDA YETİŞİP İZMİR’İ TEMSİL ETTİLER
Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Eğitim Kampüsü’nde yar alan İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi Robotik Takımı, Robotik Yarışmaları Tasarla Çalıştır kategorisinde İzmir’i temsil etti. Elektrik Öğretmeni Oktay Topbaşoğlu danışmanlığında, İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi STEM ve Robotik Kodlama Sınıfları ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’ndeki Robotik Kodlama Sınıfı’nda eğitim gören Asım Yaşar ve Abdullah Tosun, yaptıkları proje ile Türkiye ikincisi oldu.

Gösterdikleri başarı ile İzmir AİHL Robotik Takımı, Kestanepazarı’nın ve İzmir’in haklı gururu oldu.

Asım Yaşar- Ziya Selçuk- Abdullah Tosun
Asım Yaşar- Abdullah Tosun
Asım Yaşar- Abdullah Tosun
Asım Yaşar-Oktay Topbaşoğlu- Abdullah Tosun
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif