Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin “Madde Ayrılığı Kültür Birlikteliği Yaşatır” projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenecek projeler arasına alındı. Bakanlık tarafından projenin desteklenmesi ile başlatılan faaliyetler kapsamında Kestanepazarı öğrencileri ile Karabağlar gençliği ücretsiz bir spor salonuna kavuştu.

Bakanlık tarafından projenin desteklenmesi ile birlikte hibe almaya hak kazandıklarını dile getiren Kestanepazarı Gençlik Spor Kulübü Genel Sekreteri Zübeyir Kuyubaşı, “Bu bütçe sayesinde faaliyetlerimizi çeşitlendirme imkanına sahip olduk. Hibe sayesinde hem öğrencilerimize hem de çevre gençliğine tamamen ücretsiz kullanabilecekleri profesyonel bir spor salonu kazandırdık. Bu sayede gençlerimizin daha çok spor yaparak zararlı alışkanlıklardan uzak durmasını hedefledik. Yapılan salonumuzda iki adet koşu bandı, iki adet yatay bisiklet, iki adet dikey bisiklet, iki adet turnike, üç adet ağırlık sehpası, iki adet halter takımı, üç adet ağırlık seti ve çeşitli miktarda taekwando ve güreş malzemeleri bulunmakta.” dedi.

Proje kapsamında ayrıca öğrencilere seminer de verdiklerini dile getiren Kuyubaşı, seminerlerde öğrencilerin her türlü bağımlılık yapan maddeye karşı etkin bir biçimde bilinçlenmelerini hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Zübeyir Kuyubaşı ayrıca projenin gerçekleştirilebilmesi için gereken fiziki mekanı kendilerine sağlayan ve her türlü lojistik, maddi ve manevi desteği esirgemeyen dernek başkanı ve yöneticilerine teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.