Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü olarak gerçekleştirilen “Genç Diriliş” projesi kapsamında yapılan Selçuklu-Osmanlı ve Türkiye’nin Kuruluşu konulu şiir ve kompozisyon yarışması tamamlandı. İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Turgay Esen’in de katıldığı törenle dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü’nün İçişleri Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirdiği “Genç Diriliş” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında yapılan ve öğrencilerden yoğun ilgi gören Selçuklu-Osmanlı ve Türkiye’nin Kuruluşu konulu şiir ve kompozisyon yarışması yapılan değerlendirmenin ardından sonuçlandı. Yarışmanın şiir dalında, Yunus Emre Eker “Destanımız” adlı eseriyle birinci olurken, Çelebi Akkurt “O Kutlu Rüya” isimli şiiri ile 2. Fatih Turan ise “Anadolu Destanı” adlı şiiri ile 3. oldu.

Yarışmanın kompozisyon dalında ise, Ali Emin Yamaç “Beylikten Devlete Osmanlı” adlı eseri ile 1. olurken, Serhat Yasin Sukan “Bin Yıllık Kuruluş” adlı eseri ile 2. Mustafa Mangırlar ise “Dünden Bugüne Türkiye” adlı kompozisyonu ile 3. oldu.

Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda yapılan ödül töreninde her iki branşında birincilerine, dizüstü bilgisayar, ikincilerine tablet üçüncülerine ise akıllı saat hediye edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.