Kestanepazarı Şiir ve Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü olarak gerçekleştirilen “Genç Diriliş” projesi kapsamında yapılan Selçuklu-Osmanlı ve Türkiye’nin Kuruluşu konulu şiir ve kompozisyon yarışması tamamlandı. İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Turgay Esen’in de katıldığı törenle dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü’nün İçişleri Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirdiği “Genç Diriliş” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında yapılan ve öğrencilerden yoğun ilgi gören Selçuklu-Osmanlı ve Türkiye’nin Kuruluşu konulu şiir ve kompozisyon yarışması yapılan değerlendirmenin ardından sonuçlandı. Yarışmanın şiir dalında, Yunus Emre Eker “Destanımız” adlı eseriyle birinci olurken, Çelebi Akkurt “O Kutlu Rüya” isimli şiiri ile 2. Fatih Turan ise “Anadolu Destanı” adlı şiiri ile 3. oldu.

Yarışmanın kompozisyon dalında ise, Ali Emin Yamaç “Beylikten Devlete Osmanlı” adlı eseri ile 1. olurken, Serhat Yasin Sukan “Bin Yıllık Kuruluş” adlı eseri ile 2. Mustafa Mangırlar ise “Dünden Bugüne Türkiye” adlı kompozisyonu ile 3. oldu.

Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda yapılan ödül töreninde her iki branşında birincilerine, dizüstü bilgisayar, ikincilerine tablet üçüncülerine ise akıllı saat hediye edildi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu:
“Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.”
Buhârî, “Feżâʾilü’l-Ḳurʾân”, 21 | Ebû Dâvûd, “Vitir”, 14,15,19 | Tirmizî, “S̱evâbü’l-Ḳurʾân”, 15