Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Şehit Polis Anmasına Katıldı

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocaları Şehit Özel Harekât Polisi Ahmet Alp Taşdemir’i vefatının 1. seneidevriyesinde dualarla andı. Anma töreni Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğiyle birlikte şehit polisin babası İbrahim Taşdemir’in imam hatip olarak görev yaptığı Selçuk İsabey Camii’nde yapıldı.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nun hafız öğrencilerinden Yavuz Taşdemir’in ağabeyi Özel Harekât Polisi Ahmet Alp Taşdemir, geçtiğimiz sene Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde terör yuvalarına yönelik yapılan bir hücre evi baskınında teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit düştü. Şehit Polis Ahmet Alp Taşdemir için, Selçuk İsabey Camii’nde, Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği tarafından düzenlenen anma programına Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç ve Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocaları Hafız Bilal Arslan, Hafız Mehmet Ali Yakalı, Hafız Muhammet Karabacak da katıldı.

ŞEHİT BABASINDAN TEŞEKKÜR
Programın açılışında söz alan Şehit Babası İsabey Camii İmam Hatibi İbrahim Taşdemir programa verdikleri destekten dolayı Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediye Başkanlığı, Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Selçuk İlçe Müftülüğü, Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ve Kestanepazarı Kur’an Kursu’na teşekkür etti.

İzmir’den birçok sivil toplum kuruluşunun da yer aldığı anma programında Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nun hafız hocaları şehit polisimiz Taşdemir’in ruhu için Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Mevlidi Şerif ve kasideler okudu. Ardından Kur’an Kurslarımızdaki öğrenciler tarafından şehit Ahmet Alp Taşdemir ve tüm şehitlerimizin ruhları için okunan hatimlerin duası yapıldı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif