Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu veli toplantısı, yurt binasındaki konferans salonunda yapıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yurt Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, velilere üniversite sınavına yönelik yapılan çalışmalar hakkında velileri bilgilendirdi. Ardından söz alan rehber öğretmenler, öğrencilerin durumları ile ilgili velilere tek tek bilgi verdi. Son alarak söz alan Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, Kestanepazarı’nın çalışmalarını ve yeni dönem planlamaları ile ilgili velileri bilgilendirdi.

 

“HER TÜRLÜ KÜLTÜREL, BİLİMSEL VE SPORTİF FAALİYET YAPILIYOR”

Velilere toplantıya katılım sağladıkları için teşekkür ederek söze başlayan Yurt Müdürü Zübeyr Kuyubaşı, öğrencilerin üniversite sınavına iyi bir şekilde hazırlanabilmeleri için yurt bünyesinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin moral ve motivasyonlarını üst seviyede tutabilmek için sık sık sosyal faaliyet yaptıklarını da dile getiren Kuyubaşı, “Münazara ve seminer düzenleyerek ayrıca film ve belgesel gösterimi yaparak öğrencilerin kültürel faaliyetlerde bulunarak rahatlamasını amaçlıyoruz. Ayrıca piknik ve kültürel gezi düzenleyerek öğrencilerin ortam değiştirerek de morallerini yüksek tutmaya çalışıyoruz. Ayrıca Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa robotik tasarım kursları başta olmak üzere Taekwando ve Güreş kursları vererek de öğrencilerimizin bilimsel ve sportif faaliyetlerde bulunmasını sağlıyoruz. Tüm bu çalışmaları yapmak için gerekli olan imkanları bizlere sağladıkları için başta Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Çoşkun Akın ve yönetimleri başta olmak üzere tüm dernek üye ve bağışçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

HAFIZLIKLARINI DEVAM ETTİRMEK İÇİN ÇALIŞMA YAPILIYOR

Ayrıca Konuşmasının sonunda hafız öğrencilerin durumuna da değinen Kuyubaşı, her sabah Karabağlar Müftülüğü’nden görevli İmam Hatibler tarafından öğrencilerin hafızlıklarını kaybetmemeleri için 10’ar sayfa ezber alındığını vurguladı. Konuşmanın ardından veliler öğrencilerinin bulunduğu çalışma odalarına geçerek burada rehber öğretmenlerden öğrencilerinin durumu hakkında detaylı bilgi aldı.

 

Toplantının sonunda söz alan Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu ve Bayraklı’da yapılacak olan lise projeleri başta olmak üzere Kestanepazarı’nın 2018 yılı hedefleri hakkında velilere detaylı bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.