Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

23 Kasım 2012 – Cuma / Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği tarafından organize edilen, Balçova Termal Oteli Seminer Salonunda gerçekleştirilen Öğretmenler Günü kutlamalarına, hocalarımız eşleriyle birlikte katıldı. Programa Konak Müftüsü Zeki Aksoy, Millî Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı Başkanı Lütfi Görmez, Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkan Vekili Necmi Güngörmez, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akın, Fidan Eğitim Kurumları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Saruhan da katıldı.

Hocalarımıza, program öncesi yemek ikram edildi. Yemek sonrası, güne dair konuşmalar yapıldı.


Öğretmenler Gününe hocalarımız eşleriyle birlikte katıldılar.


Geceye Konak Müftüsü Zeki Aksoy da katıldı.


Milli Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı Başkanı Lütfi Görmez

Vakıf Başkanı Lütfi Görmez, Hocalarımıza Teşekkür Etti

Kurra Hafız Mustafa Tipi hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda ilk olarak, Millî Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı Başkanı Lütfi Görmez konuştu. Görmez konuşmasında, Peygamberimizin (sav) “Sizin en hayırlınız, Kur’an’ı öğrenen ve öğretenlerinizdir” Hadis-i Şerifini hatırlatarak, özverili çalışmalarından dolayı hocalarımıza teşekkür etti. Kestanepazarı’nın kurucusu Kurra Hafız Salih Tanrıbuyruğu’nun eğitim anlayışı ve hizmetlerine de örneklerle değinen Görmez, Kestanepazarı kurumlarının daha ileri seviyelere ulaşması temennilerinde bulundu.


Konak Müftüsü Zeki Aksoy

Konak Müftüsü Zeki Aksoy: “Öğretmenlerin yetiştirdiklerine paha biçilemez.”

Gecede bir konuşma yapan Konak Müftüsü Zeki Aksoy, öğretmenleri, meyve aşılayan aşıcılara benzeterek; “Hocalarımız yabani ağaçları aşılayarak, güzel meyvelere, rengârenk çiçeklere büründürüyorlar.” dedi. Aksoy konuşmasında Sokrat’tan da bir alıntı yaparak, “Öğretmenlerin yetiştirdiklerine paha biçilemez” dedi. Hele hele Kur’an eğitimi veren öğretmenlerin yetiştirdiklerine hiç paha biçilemeyeceğini ifade ederek, fedakârca gayret eden hocalarımıza teşekkür etti.


Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman

Hocalarımız Duygu ve Düşünce ve Hatıralarını Anlattılar

Sunuculuğunu Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Gazi Pehlivan’ın yaptığı programda öğretmenlerimiz adına konuşan, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hocalarımızdan Salih Elmas, düzenlenen organizasyonun Kur’an Kursu hocalarımızı ve öğretmenlerimizi memnun ettiğini belirterek, bu tür etkinliklerin ayda bir olamasa bile, sık sık gerçekleştirilmesini arzu ettiklerini belirtti. Kestanepazarı’nın desteğini hissettiklerini belirten Elmas, öğretmenlerin problemleri çözülmeden, onların problem çözemeyeceklerini belirtti. Elmas; “Öğretmenlerimiz, milletimizi kuran, ayakta tutan; nesillerimizi geleceğe hazırlayan güzide insanlardır.” dedi.

Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman, İzmir İmam Hatip Lisesi yıllarından bu yana, Edebiyat Öğretmeni olmasına rağmen, bir Meslek Dersleri Öğretmeni gibi Kur’an hizmetlerine gayret ettiğini belirtti. Yaman, ömrünün sonuna kadar Kur’an’ın hizmetinden ayırmaması için Allah’a dua ettiğini ifade ederek, “Okullarda, sınıflarda vefat etmek istiyorum.” dedi.

Yard. Doç. Dr. Rahim Tuğral, Kurra Hafız Salih Tanrıbuyruğu’nun hizmetlerini anlatarak, şunları söyledi: “Salih Tanrıbuyruğu Hoca Efendi, 20-21 yaşlarındayken ‘Muhitü’t-Tecvid’ isimli, tecvid kitabını yazmış. Ben 66 yaşındayım. Onun 20’li yaşlarda vâkıf olduğu tecvid bilgisine ben ancak 60’lı yaşlarımda vâkıf olabildim.”

Programda hocalarımızdan Şaban Küçük, İbrahim Ceyhan, Ramazan Dağdelen, Sadık Daştan, Mesut Güner, Musa Şenol, Nuri Zararsız, Halil Taşcı ve Abdurrahman Yılmaz söz alarak birer konuşma yaptı.

Bayan davetlilerden, Bayram Güzelhan hocamızın eşi Serap Güzelhan hoca hanım, Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz’ün eşi Meral Gürsöz, Mustafa Tipi hocamızın kızı (Fidan Dergisi Kadın ve Aile Köşesi Editörü) Ümmü Gülsüm Tipi, Şaban Küçük hocamızın eşi Gülnur Küçük de birer konuşma yaptılar.

Program sonrası hocalarımıza birer gül hediye edildi.

PROGRAMDA SÖZ ALARAK KONUŞMA YAPAN HOCALARIMIZ:


Kurra Hafız Mustafa Tipi, Salih Elmas, Yard. Doç. Dr. Rahim Tuğral


Ramazan Dağdelen, İbrahim Ceyhan, Sadık Daştan


Nuri Zararsız, Mesut Güner, Musa Şenol


Gazi Pehlivan, Zübeyir Kuyubaşı, Halil Taşcı


Abdurrahman Yılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.