Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrencileri Uzay Keşfinde

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim gören Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencileri Uzay Kampı’nı ziyaret etti. Kampta gezegenimizin de içerisinde bulunduğu Güneş Sistemi ve Samanyolu Galaksisi hakkında bilgi alan öğrencilerin dikkatini en çok uzay simülasyonu çekti.

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim gören Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencileri, hafta başında sosyal etkinlik programları kapsamında Gaziemir’deki İzmir Serbest Bölge içerisinde bulunan Uzay Kampı’nı gezdi. Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri eşliğinde 47 ve 85 öğrenciden oluşan gruplar halinde gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencileri Uzay Kampı yetkilileri karşıladı. Uzay Kampı’nda öğrenciler Güneş Sistemi ve Samanyolu Galaksisi ile astronot kıyafetleri hakkında bilgi alırken, uzay istasyonu hareket eğitimi, yer kontrol merkezi turu, yer çekimi koltuğu ve ilginç bilimsel deneyleri izleme fırsatı buldu.

GEZİDEN MEMNUN OLDULAR

Gezi kapsamında gördükleri uzay mekiği ile topraksız bitki üretiminden çok fazla etkilendiklerini belirten öğrenciler, uzay araştırmaları için teknolojilerin nasıl geliştirildiği hakkında da yetkililerden bilgi aldı. Gelecekte Mars’a kurulması planlanan uzay üssü hakkında da detaylı bilgi alan öğrenciler yapılan geziden son derece mutlu olduklarını dile getirdi.

YAZIN YATILI KAMPA KATILIM YAPILACAK

Yapılan geziyi organize eden Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, öğrencilerin çağın gerekliliği olan teknoloji ile birebir bağıntılı olması için bu organizasyonu gerçekleştirdiğini belirtti. Ayrıca yapılan bu tür gezilerin öğrencilerin sosyal gelişimleri için de çok faydalı olduğunu vurgulayan Taşcı, “Yapılan geziler ile enerjilerini atan öğrencilerimizin ders başarıları da bu doğrultuda ileri doğru yükselmekte. Bu tür eğitsel faaliyetlerimiz devam edecektir. Öğrencilerimizi bu tür gezilere götürmek pek tabii ki belli bir maddi güç istiyor. Bu manada destek olan tüm yönetim kurulu üyelerimize ve katkılarını esirgemeyen velilerimize teşekkür ederiz” dedi.

YAZ KAMPINA DA KATILIM SAĞLANACAK

Öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimi için yapılacak tüm faaliyetlerde dernek ve vakıf yönetimlerinin desteklerini hiçbir zaman esirgemediğini de belirten Taşcı, “Uzay Kampı’nın yaz aylarında yaklaşık 3 hafta süren yatılı eğitimleri de bulunduğunu öğrendik. Başkanlarımız öğrencilerimizin bu kampa da katılması için gerekenleri yapmamızı istedi. İnşallah bu yaz Kestanepazarı öğrencileri Uzay Kampı’nın yatılı programına katılım sağlayacaktır. Bunun da müjdesini buradan vermiş olalım” şeklinde konuştu.

Astronot kıyafetleri öğrencilerin ilgisini çekti

Öğrenciler Ay yüzeyindeki yer çekimini canlandıran makine hakkında bilgi aldı

Öğrenciler kontrol paneli hakkında bilgi aldı

Öğrenciler Okul Müdürü Rasim Çakmak ile birlikte Mars yüzeyi simülasyonunu inceledi

Öğrenciler Okul Müdürü Rasim Çakmak ile birlikte topraksız bitki ekimi hakkında bilgi aldı

Öğrenciler uzay kapsülleri hakkında bilgi aldı

Uzay Kampı yetkilileri öğrencilerle yakından ilgilendi

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif