Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrencileri Sağlık Seminerine Katıldı

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursuna bu yıl kayıt yaptıran 180 öğrenci ile Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu’nda yaz kursu gören 160 hafızlık öğrencisi, ‘Sağlık Semineri’ne katıldı. Kestanapazarı Özel Hatay Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda bulunan seminer salonunda Karabağlar Toplum Sağlığı Müdürlüğü görevlilerince verilen eğitim seminerinin ardından öğrencilere diş fırçası ve diş macunu da hediye edildi.

Karabağlar Toplum Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli Dr. Özlem Yurdusev, Dr. Burcu Demir Ergin, Dr. Hüseyin Namık Yılmaz ve Dr. Ertan Cenger Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencilerine “Sağlıklı Beslenme ve Obezite ile Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi verdi.

Sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yapılan seminerde dışarıdaki hazır yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durulmasının sebze ve et yemeklerinin tüketilmesinin önemine değinildi. Ağız ve diş sağlığı hakkında da bilgilendirme yapılan seminerde, dişlerin düzenli olarak fırçalanması ve düzenli olarak 6 ayda bir diş hekimine gidilmesi gerektiği belirtildi.

Konferansa dinleyici olarak katılan Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, yapılan konferansın öğrencilerin sağlıklı yaşama biçimini kazanmaları için çok faydalı olduğunu belirterek, ayrıca Karabağlar Toplum Sağlığı Merkezi yetkililerinin öğrencilere ilk yardım eğitimi verdiğini ve bunun da çok faydalı olduğunu vurguladı. Karabağlar Toplum Sağlığı Merkezi’nin her yıl bu tür eğitimleri vermesinden son derece memnun olduklarını da dile getiren Taşcı, “Merkez görevlileri her yıl öğrencilerimizi sağlık taramasından geçirip önemli hastalıklarını da tespit etmekte,  bu yılki sağlık taramasının da Ağustos ayının ilk haftasında yapılması kararlaştırıldı. Karabağlar Toplum Sağlık Merkezi’ne öğrencilerimize verdikleri eğitimden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Konferansın ardından Toplum Sağlık Merkezi tarafından öğrencilere kalem, diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif