Kestanepazarı Öğrencileri Müze Turunda

İzmir Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu’nun düzenlediği sosyal etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Uzay Kampı ziyaretinin ardından organize edilen etkinlik kapsamında 5. sınıfta eğitimlerine devam eden 51 öğrenci müze ziyareti gerçekleştirdi.

Müze ziyaretleri kapsamında İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Çocuk ve Oyuncak Müzesi ile Arkeoloji ve Etnografya müzelerini ziyaret etti. Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ile Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğreticilerinin gözetiminde yapılan gezilerde çocuklar, Türk Milli Kültürü ile Anadolu Medeniyetleri hakkında bilgi alırken çocuk ve oyuncak müzesinde de babaları ve dedelerinin küçükken oynadığı oyuncakları görme imkânına erişti.

Yatılı öğrencilerin eğitim ve öğretim başarılarını artırmakta en temel etkenlerden biri olan sosyal ve kültürel aktivitelerin aralıksız devam ettiğinin altını çizen Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, “Öğrencilerimizin özellikle derslerinde okuyup öğrendikleri kültürel öğeleri bizzat görerek de tatbik etmeleri son derece faydalı olmaktadır. Bu yolla öğrencilerimize aktardığımız konular hem daha kalıcı olurken, hem de gezerek enerjilerini atan öğrencilerin derslere ilgisi son derece artmaktadır. Bu geziler ile öğrencilerimizin başarıları doğru orantılı olarak gelişmektedir” dedi.

Yapılan sosyal etkinliklerde öğrencilerin bizzat başında durarak öğrencilerin tepkilerini de ölçme imkânına sahip olduğunu belirten Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rasim Çakmak, “Yapılan gezilerden öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz son derece memnun oluyorlar. Öğretmenlerimiz derslerde anlattıkları konuları uygulamaları ve görsel materyal ile işleme imkânına sahip olurken, öğrencilerimizin de bu tür konuları bu şekilde öğrenmelerinin hem çok daha kolay hem de daha kalıcı olduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu.

Öğrenciler Arkeoloji Müzesi’nde Batı Anadolu’da bulunan eski eserleri inceledi

Öğrenciler Arkeoloji Müzesi’nde Batı Anadolu’da bulunan eski eserleri inceledi

Oyuncak müzesini gezen öğrenciler kendilerinden önceki nesillerin oyuncaklarını görme imkanı buldu

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif