Kestanepazarı Öğrencileri Bahar Etkinliklerine Devam Ediyor

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencileri yoğun ders programının yükünü sosyal etkinliklerle atıyor. Sportif ve sanatsal faaliyetlere hız kesmeden devam ettiklerini belirten Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, öğrencilerin sportif dayanışma kabiliyetlerinin artırılması için son olarak paintball etkinliğine gittiklerini belirtti.

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören 179 öğrenci Gaziemir Peker Mahallesi’nde bulunan paintball alanına giderek burada gönüllerince eğlendi. Beşerli gruplar halinde kurdukları takımlarla mücadele eden öğrenciler, toplam 7 gün süren etkinlik boyunca, yoğun ders programının üzerlerinde yaratmış olduğu gerilimi de atmış oldu.

Gelişim çağındaki öğrencilerin enerjilerini sportif ve kültürel faaliyetlerle atmalarının ders başarılarını artırıp kişisel gelişimlerini de iyi yönde etkilediğini belirten Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, “Öğrencilerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişerek topluma kazandırılması için bu tür sportif ve kültürel faaliyetlere ara vermeden devam ediyoruz. Etkinliklerimizin yapılabilmesi için bizden hiçbir desteği esirgemeyen Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Çoşkun Akın ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif