Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Başkanın Mesajı – Ağustos 2016

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Dayhan

Kestanepazarı, Milli İradeye Sahip Çıktı

Âlemleri yoktan var eden Yüce Mevla’mıza sonsuz hamd-ü senalar; O’nun Yüce Peygamberi, önderimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’e salat ve selam olsun.

Kardeşlerim!

15 Temmuz 2016 Cuma günü, millet olarak tarihimizin en büyük ihanetlerinden birisini yaşadık. Ülkemiz ve milletimizi kasteden Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının gerçekleştirdiği “Hain Darbe Girişimi”; devlet büyüklerimizin onurlu duruşu, aziz milletimizin kararlılığı ve Yüce Mevla’mızın yardımıyla sonuçsuz kaldı elhamdülillah. Milyonlarca vatandaşımızla birlikte Kestanepazarı ailesi olarak bizler de, darbe girişiminin ardından sokaklara ve meydanlara çıkarak, darbeye bedenlerimizle ve gönüllerimizle siper olmaya çalıştık. Bu hain girişimde şehit düşen kardeşlerimize Yüce Mevla’mızdan rahmet diliyor, yakınlarına ve aziz milletime başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Konak Meydanı başta olmak üzere ülkemizin birçok meydanında tam 27 gün vatan için, milli iradeye sahip çıkmak için nöbet tutan Kestanepazarılı kardeşlerime ve aziz milletimize minnettarım. Mevla gayretinizi ve cihadınızı makbul eylesin.

Kıymetli Kardeşlerim!

Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı süreçte Kestanepazarı’nı birçok vesileyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet ederek onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayı içerisinde iftar vesilesiyle de kurumumuzu külliyede ağırlamış ve devletimizin güzide kurumu Kestanepazarı’na sahip çıkmıştır. Zat-ı alilerine minnet ve şükranlarımızı sunuyorum.

15 Temmuz sonrasındaki sıkıntılı günlerde İzmir Valimiz Sayın Erol Ayyıldız, her türlü konuda Kestanepazarı’na sahip çıkmış; devletimizin himayesinde hizmetlerini sürdüren kurumumuza desteklerini sürdürmüşlerdir. Sayın valimize teşekkürü bir borç biliyorum.

Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki Kestanepazarı 1945 yılından bu yana devletimizin himayesinde, aziz milletimizin yardımları ve Mevla’mızın inayetiyle hizmetlerini sürdürüyor. Yardımlarıyla ve dualarıyla Kestanepazarı’na her zaman desteklerini esirgemeyen siz değerli hayırseverlerimize müteşekkiriz. Allah sizlerden razı olsun.

Değerli Kardeşlerim!

Ramazan ayı öncesinde kurumumuzdan mezun olan yüzlerce kardeşimiz 45. Geleneksel Mezunlar Günü’nde bir araya geldiler ve açık yüreklilikle kurumumuza olan sevgi ve muhabbetlerini ifade ettiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimiz Arapça Metin Canlandırma Yarışmasında bölge 1.’si olarak camiamızı onurlandırdılar. Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü’müzün bünyesinde bahar turnuvasına katılan minikler ve gençler futbol takımlarımız dereceye girerek kurumumuza sevinç yaşattı. Genç hafızlarımızın eğitim göreceği “Kestanepazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi” protokolü, valimizin huzurunda, vakıf yöneticilerimizle birlikte imzalandı. Mevla, çokça ilim ve fikir adamları yetiştirmeyi nasip eylesin.

Hafızlıklarını tamamlayarak, hafızlık sınavını kazanan talebelerimizi; yarışmalarda kurumumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ayrı ayrı kutluyor, onları yetiştiren hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kestanepazarı olarak 71 yıldan beri olduğu gibi bugün de hizmetlerimizi ara vermeden sürdürüyoruz.

Son zamanlarda basın-yayın organlarında kurumumuzun adının Paralel Yapıyla birlikte anılması, geçmişte olduğundan daha fazla Kestanepazarı’na zarar vermektedir.

Basın mensuplarımızdan ricamız, Kestanepazarı adı geçtiğinde, kurumumuzun paralel yapıyla hiçbir ilişkisinin olmadığını ve devletimizin himayesinde Kur’an eğitimini sürdürdüğünü açıkça ifade etmeleri ve milletimizi doğru bilgilendirmeleridir.

Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, sağlık, huzur ve esenlik dolu günler diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.