Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İstanbul’da İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Milli İrade Platformu istişare toplantısına aralarında Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin de yer aldığı üç yüzü aşkın sivil toplum örgütü katıldı.

Milli İrade Platformu İstişare toplantısı İstanbul'da yapıldı
Milli İrade Platformu İstişare toplantısı İstanbul’da yapıldı

Bilal Erdoğan’ın onur konuğu olarak katıldığı toplantıda Kestanepazarı Başkanı Hasan Dayhan da bir konuşma yaparak katılımcılara hitap etti.

Erdoğan, “Ülkeyi Seven Herkes Sokaklara Çıktı”

İstişare toplantısında milli irade üzerine konuşan Bilal Erdoğan, darbecilerin devletin içinde kurdukları hain örgütlenmeyle zorbalık ve baskı yöntemleri kullanarak üstünlük kurmaya çalıştıklarını; ancak 15 Temmuz’da Milli İradenin gösterdiği kararlılığın hainlerin başarılı olmasını engellediğini ifade etti.

15 Temmuz gecesi sokaklarda sadece dini eğitim almış insanlar olmadığını belirten Bilal Erdoğan, “Bu ülkeyi seven herkes o gün sokaklara çıktı. Allah hepimize vatan sevgisiyle, iman selametiyle bu dünyadan göçmeyi nasip etsin” dedi.
Erdoğan “Birbirinizi sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsınız” Hadis-i Şerifini hatırlatarak ümmet bilincinin oluşturulması için gayret edilmesi gerektiğini söyleyerek Milli İrade Platformundaki bütün kurumlara ayrı ayrı teşekkür etti.

İstişare toplantısında Başkanımız Hasan Dayhan'da bir konuşma yaptı
İstişare toplantısında Başkanımız Hasan Dayhan’da bir konuşma yaptı

 

Dayhan, “Sivil Toplum Kuruluşları Kitleleri Hareketlendirdi”

15 Temmuz gecesi millet olarak tarihimizin en büyük ihanetlerinden birini yaşadığımızı dile getiren Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan, “Hainlerin darbe girişimi Allah’ın yardımı, devlet büyüklerimizin, milletimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın kararlığıyla sonuçsuz kaldı. Milyonlarca vatandaşımızla birlikte STK’lar da kendi kitlelerini harekete geçirerek gönülleri ve bedenleriyle hainlere fırsat vermedi. Camiamızla ülkemizin birçok meydanında 27 gün süren vatan nöbetine katılan Kestanepazarılı kardeşlerime, aziz milletimizin milli irade nöbetlerine destek sağlayan tüm STK’lara teşekkür ediyorum. Mevla gayretlerinizi arttırsın” sözleriyle hain girişimin önlenmesinde STK’ların birlikte hareket etmesinin önemine değindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.