Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

1974 – 1980 yılları arasında Kestanepazarı’nda eğitim gören ve mezun olan yönetim kurulu üyemiz Prof. Dr. M. Refik Korkusuz Filipinler Cobato Internoational Banksmoro Üniversitesi’ne Rektör olarak atandı.

Refik Korkusuz Hocamız, son olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Dekan olarak çalışmaktaydı.

Refik Hocamıza yeni görevinde başarılar dileriz.

Kestanepazarı Yönetim Kurulu 

Prof. Dr. M. Refik KORKUSUZ

1963 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1974 -1980 yılları arasında Kestanepazarı’nda eğitim gördü. İlk ve orta öğrenimini (İzmir A.İ.H.L.) tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 1986 yılında mezun oldu. Master ve doktorasını Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.

2011 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne profesör olarak atanan Korkusuz, son olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Dekan olarak çalışmaktaydı.

İyi derecede Arapça ve İngilizce bilen hocamız, bugüne değin; Amerika Birleşik Devletleri dâhil, 20 ayrı ülkede ders verdi, konferans ve bildiri sundu. Misafir öğretim üyeliğinde bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.