Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu YKS’da yüzde 90’lık yerleştirme başarısı göstererek eğitim kalitesini bir kez daha kanıtladı.

Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimi alan öğrencilerin lise eğitimi döneminde kaldıkları Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Bünyesinde bulunan öğrencilerin hafızlık tekrarları başta olmak üzere İslami eğitimlerini de devam ettiren öğrenci yurdu, sağlamış olduğu etüt faaliyetleriyle de öğrencilerinin akademik başarılarını da destekliyor.

KAZANDIRMADA YÜZDE YÜZ YERLEŞTİRMEDE YÜZDE 90 BAŞARI
Yurtta kalan 19 lise son sınıf öğrencisinin tamamı bu yıl girdikleri üniversite sınavında başarı göstererek tercih yapmaya hak kazandı. Tercih yapan öğrencilerden 17’si istedikleri üniversitelere yerleşti. Öğrencilerinin kazanma da yüzde 100 yerleşmede yüzde 90 gibi büyük bir başarıya imza atmasından dolayı son derece memnun olduğunu dile getiren Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, “Bu başarı asla bir yıllık çalışmanın sonucu değildir. Nasıl ki okulda yapılan sınavlarda, bir gece önceden çalışmayla kalıcı bir başarı sağlanamazsa, üniversite sınavları için de son bir yıllık zaman diliminde çalışmak başarı getirmez” dedi.

“ÜNİVERSİTEDE VE MESLEK HAYATLARINDA DA BAŞARILI OLACAKLARINDAN EMİNİM”
Öğrenci yurdunda, oluşturdukları ders çalışma sistemi ile lise 1. sınıftan itibaren öğrencilerinin, planlı ve düzenli bir şekilde ders çalışmalarını sağladıklarını da dile getiren Kuyubaşı, sözlerine şöyle devam etti:
“Bizlerin görevi sistemi doğru kurmak ve öğrenciyi doğru yönlendirmek. Biz öğretmenler için en büyük sevinç ve ödül ise öğrencilerimizi doğru yönlendirebildiğimizi görmektir. Tüm öğrencilerimize ve eğitim kadromuza, bizlere bu haklı gururu yaşattıkları için teşekkür ederim. Öğrencilerimizin Kestanepazarı’nda kazanmış oldukları planlı çalışma alışkanlığını devam ettirerek hem üniversite hem de meslek hayatlarında her zaman başarılı olacaklarından eminim. Öğrencilerimizin eğitim süreçlerinde her türlü ihtiyaçları için bizden desteklerini esirgemeyen Kestanepazarı Yönetim Kurulları’na da teşekkür ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.