Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı himayesinde ücretsiz ve yatılı olarak eğitim-öğretim hayatlarını sürdüren Kur’an kursları ve imam hatip lisesi öğrencilerimizin başarısını arttırmak ve ders durumları hakkında bilgi vermek amacıyla veli toplantıları düzenlendi.

Kur’an kurslarında öğrenim gören ve hafızlık yapan talebelerimiz için Hatay Kur’an Kursu’nda, İzmir İmam Hatip Lisesi’ne giden öğrencilerimiz için ise Kestanepazarı Lise Yurdunda veli toplantıları düzenlendi. Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz’ün de katıldığı toplantılarda öğrencilerimizin dersleri ve yurtlarımızdaki durumları hakkında velilere bilgi verildi.

Veli Toplantısı
Kestanepazarı Kur’an Kursları ve Lise Yurdunda Himaye Edilen Öğrencilerimiz İçin Veli Toplantıları Düzenlendi

Öğrencilerin Başarısı İçin Veli Önemlidir

İzmir İHL’ye giden öğrenci velilerimize Kestanepazarı Konferans Salonu’nda hitap eden Yurt Müdürü Mustafa Yıldırım, insanların dünyada bir gaye için var olduğuna ve öğrencilerin de amaçlarına ulaşmasında kurumun elinden geldiğini yaptığına değindi. Sınıflardaki bilgilendirmelerde ise öğrencilerin ders notları değerlendirildi.

Hafız Tespit Sınavlarına İyi Çalışılmalı

Kestanepazarı Kur’an kurslarında eğitim gören ve hafızlığa çalışan öğrenciler için düzenlenen toplantıda Kurs Yöneticisi Şaban Küçük ve Yurt Yöneticisi Gazi Pehlivan velileri bilgilendirdi.

Hatay Kur’an kursu yemekhanesinde düzenlenen toplantıda Hafızlık tespit sınavı üzerinde duruldu. Küçük, hafızlık sınavına girecek öğrenciler için yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Bir yılda hafızlığını bitirerek sınava girecek olan sekiz öğrenci olduğunu da belirterek, sevincini velilerle paylaştı.

Veli Toplantısı
Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda Öğrenim Gören Öğrenci Velileri Salon Toplantısında Genel Bilgiler Aldı
Veli Toplantısı
Hatay Ortaöğrenim Yurdu Salon Toplantısında İzmir İHL’ye Giden Öğrenci Velilerimiz Toplantı Hakkında Genel Bilgiler Aldı
Veli Toplantısı
Lise Yurdu Öğrenci Velilerimiz, Sınıf Toplantılarında Çocuklarının Ders Durumu Hakkında Detaylı Bilgi Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.