Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kurban ibadetlerini Kestanepazarı himayesindeki hafız öğrencilere bağış yaparak yerine getirmek isteyen hayırseverler için, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu tarafından bu yıl da Kurban Hizmeti verilecektir. Kurban ibadetini gerçekleştirirken kurban edeceği hayvanları seçmek isteyen hayırseverlerimiz için de, kurbanlıklarımız Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Hatay semtindeki Eğitim Kampüsü’ne geldi.

Kurbanlıklar, Cumartesi günü Eğitim Kampüsü’nde bulunan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nun bahçesine getirildi. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler Müdürü Ahmet Özer, kurbanını seçmek isteyenlerin kurbanlıklarını burada görebileceğini dile getirdi. Kestanepazarı’nın 50 yılı aşkın süredir makbuz karşılığında resmi olarak, İslami usullere uygun Kurban Hizmeti verdiğini de dile getiren İdare Müdürü Özer, “Kurban ibadetlerini yerine getirecek olan hayırseverlerimizi, hafız kardeşlerimize destek olmaya davet ediyoruz. Kestanepazarı’na vekâlet vererek kurban ibadetini yerine getirmek isteyen yardımsever vatandaşlarımız, Kemeraltı’nda bulunan Kestanepazarı Camii avlusundaki dernek merkezimize ya da Hatay Semti’ndeki kampüsümüzde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt binası bahçesindeki “Kestanepazarı Kurban Hizmetleri Bürosu”na müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu iki merkezimize gelme imkânı olmayan kardeşlerimiz ise 0232 425 10 25 numaralı telefonlardan bizimle irtibata geçerek, bağış işlemlerini gerçekleştirebilirler” dedi.

Kurban bağışı karşılığında yardımseverlere verilen makbuzlarda, kendilerine ayrılmış olan kurbanlıkların numarasının yazılı olacağını da belirten Özer, kurbanlarının kesimlerine tanık olmak isteyen hayırseverlerin makbuz alırken bunu mutlaka belirterek kesim sırası almalarının kendileri için yararlı olacağını da sözlerine ekledi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ BÜYÜKBAŞ KURBAN ETİNİ SEVİYOR”
Kurban bağışlarından sağlanan etlerin tüm sene boyunca hafız öğrencilerin gıda ihtiyacı için kullanıldığını ve ayrıca sosyal yardım yapılan ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldığını da belirten Özer, “Öğrencilerimiz lezzet açısından yemeklerde büyükbaş etlerini daha çok tercih etmektedir. Bu bağlamda mümkün olduğu sürece bağışçılarımızın büyükbaş kurban hisselerini almaları pek tabii ki hafız talebelerimizi daha çok memnun etmektedir” şeklinde konuştu.

SOĞUK ZİNCİR KURULDU
Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdare Müdürü Ahmet Özer, küçükbaş hayvanların Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nde kasaplarımız tarafından, büyükbaş hayvanların da Kemalpaşa’da bulunan mezbahada kurban edileceğini belirtti. Kurbanlıkların İslami usullere uygun bir biçimde, tekbirlerle kesileceğinin de altını çizen Özer, “Ayrıca hayırseverlerimize çağın ve mevsimin gerekliliğine uygun hizmet vermek adına, Kurban Bayramı için soğukhava dolaplarına sahip araçlar temin ettik. Allah’ın izni ile bu bayramda da Gıda Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu gıda sevkiyatı tebliğine uygun bir biçimde, kurbanlıklarımız tamamen hijyen içerisinde kesilip, ayrıştırılıp uygun soğuklukta dinlendirildikten sonra, soğuk zincirden çıkarılmadan bu soğukhava dolaplarına sahip sevkiyat araçlarında uygun kaplarla hayırseverlerimize ulaştırılacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.