Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, Bornova Müftülüğü ve MTK İş İnsanları’nın desteğiyle MTK Camii’nde “Kur’an Ziyafeti” gerçekleştirdi. Cuma namazı öncesi yapılan, vatandaşların ve MTK İş İnsanları ile çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği programda, hafız hocalarımız ile öğrencilerimiz yaptıkları Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle büyük beğeni topladı. Sunuculuğunu Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yönetim Memuru Halil Kandemir’in yaptığı program Bornova Müftüsü Mesut Harmancı’nın yaptığı dua ile son buldu.

MTK Manifaturacılar Camii’nde, Cuma namazı öncesi Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ve Bornova Müftülüğü “Kur’an Ziyafeti” gerçekleştirdi. Halil Kandemir’in sunuculuğunu yaptığı program, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocalarından Salih Sevinç’in Enam Suresi’nin 160-165 numaralı ayetlerini okuması ile başladı.

DERECE SAHİBİ ÖĞRENCİLER BÜYÜK BEĞENİ ALDI
Ardından 2018 yılı Kur’an Kursları Arası Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Türkiye ikincisi olan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencisi Ömer Baydar vaaz kürsüsüne çıktı. Lokman Suresi 31-34 ayetlerini okuyan Ömer Baydar’ın ardından vaaz kürsüsüne çağırılan, öğrencilerimizden 2022 yılı İmam Hatip Liseleri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İzmir Güney Birincisi Yunus Emre Karcı Fussilet Suresi 30-36 ayetlerini okudu.

BİRBİRİNDEN DEĞERLİ HOCALAR ART ARDA KUR’AN ZİYAFETİ SUNDU
Programın devamında vaaz kürsüsüne çağırılan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Fahri Öğreticisi Emekli Din Görevlisi Hafız Mehmet Ali Yakalı, en çok beğenilen ilahilerden örnekler sundu. Ardından Bornova Müftülüğü Bilal Saygılı Camii İmam Hatibi Ahmet İnce Mü’min Suresi 7-9 ayetlerini okudu. 2003 yılı Hafızlık Yarışması Dünya Üçüncüsü Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Yasin Uslu, Fatır Suresi 29. Ayeti okurken ardından vaaz kürsüsüne çıkan Karabağlar Tanınmış Mescidi İmam Hatibi Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi 2019 yılı Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Dünya İkincisi Enes Kaput, okuduğu Ali İmran Suresi 190-194 ayetleri ile cami ve çevresindeki tüm dinleyenleri adeta mest etti.

Kur’an Ziyafetinin ardından kürsüye çıkan Bornova Müftüsü Mesut Harmancı, yapılan programda okunan Kur’an-ı Kerim’in ümmetimize, vatanımıza, milletimize ve devletimize hayırlar getirmesini dileyerek dua etti. Duanın ardından Bornova Müftüsü Mesut Harmancı’nın imamlığında hep birlikte kılınan Cuma namazı sonrası MTK İş İnsanları desteği ile yapılan ikramlar dağıtıldı.

Halil KANDEMİR

Hafız Salih SEVİNÇ

Hafız Ömer BAYDAR

Hafız Yunus Emre KARCI

Hafız Mehmed Ali YAKALI

Ahmet İNCE

Hafız Yasin USLU

Hafız Enes KAPUT

 

Bornova İlçe Müftüsü Mesut HARMANCI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.