Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Kur’an Kursu Mevlit Kandili’nde Vatandaşlarla Buluştu

Âlemlere Rahmet Elçisi olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV.) Efendimizin doğum günü olan Mevlit Kandili’nden, tüm İslam Âlemi’nde olduğu gibi Kestanepazarı Camiası’nda da ibadet ve dualarla istifade edilmeye çalışıldı. Allah’ın rızasını ve Rasûllah’ın şefaatine kavuşmak isteyen gönüller, dualarda ve mevlitlerde buluşup çokça selavat getirdi. Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu olarak da bu güzel geceden faydalanabilmek için hem kurs binalarında hem de Karabağlar Müftülüğü Bahçelievler Kulalı Halil Camii’nde iki ayrı program gerçekleştirildi.

Karabağlar Müftülüğü Bahçelievler Kulalı Halil Camii’nde yapılan programa Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Mehmed Ali Yakalı, Hafız Fatih Muslu ve öğrencimiz Diyanet Vakfı Kur’an-ı  Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 10-13 yaş Türkiye Finalisti Hafız Enes Yüksel katıldı.

CAMİİ CEMAATİNDEN KURS YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR
Hafız Enes Yüksel’in Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program Hafız Mehmed Ali Yakalı’nın yönetiminde okunan mevlit ve ilahiler ile devam etti. Ardından Hafız Fatih Muslu, Mevlit Kandili’nin önemi ile ilgili vaaz ettikten sonra, Kur’an Kurslarımızda Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV.)’in ruhu için okunan Hatm-i Şeriflerin duasını yaptırdı. Müezzinlik yapan Hafız Enes Yüksel’in okuduğu ezanın ardından Hafız Mehmed Ali Yakalı’nın imamlığında kılınan yatsı namazı sonrası vatandaşların Mevlit Kandili tebrik edildi. Mevlit Kandili programı için camiye gelen ve korona tedbirleri kapsamında içeri girebilen sınırlı sayıdaki camii cemaati yapılan programdan çok memnun olduklarını dile getirerek, Kur’an Kursu yetkililerine teşekkürlerini iletti.

HAFIZ ADAYI ÖĞRENCİLER İSLAM ÂLEMİ İÇİN DUA ETTİ
Karabağlar Müftülüğü Bahçelievler Kulalı Halil Camii’nde yapılan programla aynı saatlerde ise Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda Hafızlık Eğitimi alan yavrularımızla da beraber bir program yapıldı. Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hasan Akburak’ın yönetiminde gerçekleştirilen programda, hafız adayları tüm İslam Âlemi için hocaları ile birlikte Kur’an-ı Kerim, mevlit ve ilahi okudu. Hasan Akburak hocanın, Hafız adayı öğrencilere Mevlit Kandili’ni anlattığı vaazın ardından okunan Hatm-i Şeriflerin duası yapılarak yatsı namazına geçildi.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif