Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Türkiye’nin en köklü hafızlık müessesi olan ve son yıllarda üst üste “Hafızlıkta Yüzde Yüz Başarı”yı gelenek haline getiren Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda ilim talebeleri kendileri için hazırlanan atölyelerde kişisel ve kültürel gelişimlerini eğlenerek gerçekleştiriyor. Atölyeler sayesinde öğrencilerin boş vakitlerini, sağlıklı bir şekilde kişisel gelişimleri için kullanmalarının derslerindeki başarıyı da arttırdığını dile getiren Karabağlar Müftülüğü Kestanapazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Müdürü Halil Taşcı, Atölyelerde eğitimlerin gerçekleşmesinde emeği geçen dernek ve vakıf yönetim kurulu üyeleri ile Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

“YAVRULARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAK EN TABİİ SORUMLULUĞUMUZ”
Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimi alan öğrenciler, serbest zamanlarını kişisel gelişimleri için sağlıklı bir biçimde değerlendiriyor. Bu amaçla Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği tarafından İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü içerisinde yapılan Ahşap, Bilgisayar, Ebru, Akıl Oyunları, Robotik Kodlama, Gastronomi ve El Sanatları atölyelerinden yararlanan hafız adayları, ayrıca sinema saatlerinde de yaş gruplarına uygun eğitici filmler izleyerek sosyalleşiyor. Öğrencilerin ders saatlerinden arta kalan zamanlarında kullanacakları atölyeleri kendi ilgi ve istekleri doğrultusunda seçtiklerini belirten Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, “Bizler burada hafızlıkta yüzde yüz başarı geleneğiyle eğitimlerimize devam ederken, bu minik yavrularımızı geleceğe hazırlamak da en tabii sorumluluğumuz. Ümmetin emaneti olan yavrularımızı sosyal hayata hazırlamak için kişisel ve kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla tamamen uzman eğitimcilerin başında olduğu bu atölyelerden öğrencilerimizin faydalanmasını sağlıyoruz” dedi.

KURSLARI İLGİ ALANLARINA GÖRE SEÇİYORLAR
Öğrencilerin kendi ilgi ve istekleri doğrultusunda seçtikleri atölyelerde derslerden arta kalan zamanlarını sağlıklı bir biçimde değerlendirdiklerini de vurgulayan Yurt Müdürü Taşcı, öğrencilerin oldukça keyifli zamanlar geçirdikleri atölyelerde eğlenerek öğrenme sağladıklarını aktardı. Atölyeler sayesinde zihinsel olarak dinlenen öğrencilerin gerek hafızlık, gerek Kur’an-ı Kerim ve gerekse akademik derslerde de başarılarının arttığını belirten Yurt Müdürü Taşcı sözlerini şöyle tamamladı:
“Öğrencilerimizin hizmetine sunulan bu atölyelerin hayata geçmesinde katkısı bulunan tüm bağışçılarımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve atölyelere uzman eğitimci gönderen Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’ne tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.