Kestanepazarı Kur’an Kursları 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi Başladı

Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda yeni kayıt yaptıran hafız adaylarıyla birlikte 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi başladı.

Türkiye’nin resmi olarak en köklü ve kesintisiz hafızlık eğitimi veren tek kurumu olan Kestanepazarı’nda 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi başladı. Yeni eğitim öğretim dönemini 68 yeni hafız adayı ile açan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu bahçesi, genç hafız adaylarının heyecanlı koşuşturmaları ile şenlendi.

HAFIZLIK EĞİTİMİ ARALIKSIZ SÜRECEK
Kayıt yaptırmaya gelen öğrenci ve veliler ile bir araya gelen Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan, kampüs alanında öğrencilerin hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimi alırken aynı zamanda sosyal, kültürel, bedensel ve akademik olarak gelişimleri için ihtiyaç duyacağı her türlü materyal, fiziki alan, atölye ve ekipmanların hizmete hazır halde bulunduğunu dile getirdi. Kursumuza kayıt yaptıran talebeleri ümmetin birer emaneti olarak kabul ettiklerini de vurgulayan Başkan Dayhan, “Bu yavrucakları emin olun ki kendi evlatlarımızdan hiç ayırt etmiyoruz. Bu yavruların her türlü ihtiyacı, sağlığı ve güvenliğini kendi ihtiyaçlarımızdan ileride tutup, vatana, millete ve ümmete hayırlı güzel ahlaklı bireyler olarak yetişmeleri için Kur’an Kursumuz Yöneticileri ve hocaları başta olmak üzere tüm Kestanepazarı Ailesi olarak fedakârca çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif