Kestanepazarı Kariyer Günlerinde Mezunlarımız Öğrencilerle Buluşuyor

Türkiye’nin kesintisiz hafızlık eğitimi sunan en köklü kurumu Kestanepazarı’nda öğrencilerimizin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları için meslek tanıtım seminerleri tüm hızıyla devam ediyor. Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu salonunda yapılan seminerlerde mezunlarımız öğrencilerimizle bir araya geliyor, mesleki deneyimlerini aktarıyor. Son olarak öğrencilerimizle bir araya gelen mezunumuz Kâtip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Raşit Çavuşoğlu öğrencilere akademisyen olmanın zorluklarını ve güzelliklerini aktardı.

Resmi olarak 6 binden fazla hafız yetiştirmiş, Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere birçok kuruma onbinlerce ilim ve bilim adamı kazandırmış olan Kestanepazarı’nda eğitim gören yavrularımız geleceğe en iyi şekilde hazırlanıyor. Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitiminde bir marka olan Kestanepazarı’nda yetişen öğrencilerin istek ve başarıları ile ülkemizin de ihtiyaçları doğrultusunda doğru üniversitelere yönlendirilmesi için çaba sarf eden eğitim kadromuz meslek tanıtım günleri etkinliklerine devam ediyor.

EN İYİ REHBER SEKTÖR İÇİNDEN MEZUNLARIMIZ
Meslek tanıtım günleri hakkında bilgi veren Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Eğitim Uzmanı Zübeyir Kuyubaşı, öğrencilerin akademik geleceklerini planlarken, çağımızın oluşturduğu yenilikler çerçevesinde ülkemizin ihtiyaçları da göz önüne alınarak öğrencilerin ilgi ve başarıları doğrultusunda yönlendirilmelerinin çok önemli olduğunu belirtti. Mesleklerin her geçen gün kendi içlerinde gelişerek değişime uğradığını da aktaran Müdür Kuyubaşı, “Bizler de burada öğrencilerimize en doğru bilgiyi verecek olan kişilerin yine o meslekleri icra eden mensupları olduğu düşüncesi ile o meslekte yer alan kişileri öğrencilerimizle bir araya getiriyoruz. Pek tabii ki bu kişileri seçerken de kendi mezunlarımızdan olmasına daha bir önem veriyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz kendileri ile aynı sıralardan daha önce geçmiş ağabeylerinin gösterdiği başarıları görerek kendilerine doğru rol modeller seçebiliyor, bu örnekler öğrencilerimizin motivasyonlarını artırıyor” dedi.

GELECEĞİNİZİN TEMELLERİ BURADA
Kestanepazarı öğrencileri ile bir araya gelen mezunumuz Kâtip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Raşit Çavuşoğlu, kendisinin de bu sıralardan geçtiğini belirterek öğrencilere çalışan ve azimli olan bir kişinin başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını dile getirdi. Konuşmasında kendisinin de hafız olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Çavuşoğlu, “Hafızlık zor meziyet ama meyvesi de çok tatlı. Bu zor süreci tamamlayıp hafız olan siz değerli kardeşlerimi tebrik eder, ömrünüzü Kur’an’ı rehber edinerek yaşamanızı yüce Allah’tan niyaz ederim. Hafızlık gibi zor bir süreci tamamlayan siz kıymetli kardeşlerimin üniversite sınavlarında başarısız olacağına inanmıyorum. Sizler hafızlığınızla hem zekânızı hem de disiplinli çalışma azminizi zaten kanıtlamış öğrencilersiniz. Yalnız buraları iyi değerlendirin. Burası inanın bana bundan sonraki hayatınızın temeli. Burayı sağlam tutarsanız hayat size çok büyük fırsatlar sunacaktır. Başarılı olmanızın önünde hiçbir engel yok. Buna inanın” şeklinde konuştu.

Kestanepazarı mezunu olmaktan her zaman gurur duyduğunu da sözlerine ekleyen Doç. Dr. Çavuşoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
“Kestanepazarı ülkemizin en güzide eğitim kurumlarından biridir. Sizler de buradan mezun olarak elde edeceğiniz başarılarla kurumumuzu daha da ileriye taşıyacaksınız.”

Seminer sonrası Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, kendi dönem arkadaşı olan Doç. Dr. Raşit Çavuşoğlu’na teşekkür ederek dernek adına hediye verdi. Doç Dr. Raşit Çavuşoğlu da kendisinin yazdığı 3 kitabı imzalayıp Hulusi Hatipoğlu Kütüphanesine hediye etti.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, kendi dönem arkadaşı olan Doç. Dr. Raşit Çavuşoğlu’na seminer sonrası teşekkür ederek dernek adına hediye verdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif