Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı, Kahramanmaraş Yöneticilerini Ziyaret Etti

1945 yılından bu yana İzmir’de Kur’an ve hafızlık eğitimi veren, 5.000’in üzerinde hafız ve binlerce genci bünyesinde eğitip ülkemizin hizmetine sunan Kestanepazarı Eğitim Kurumları, ülke genelinde tanıtım çalışmaları gerçekleştiriyor. 70. yılını kutlayan Kestanepazarı, fuarlar başta olmak üzere, İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere, çeşitli il ve ilçelerde tanıtım çalışmaları ve ziyaretler gerçekleştiriyor.

 

Vali Güvençer, Ziyaret Edildi

Kahramanmaraş ili ve bölgedeki şehirlerde geçmiş yıllarda ziyaretler gerçekleştiren Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sekreteri Emin Üzüm, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret etti.

Sıcak bir atmosferde gerçekleştirilen ziyarette Güvençer’e, Kestanepazarı’nın 70 yıldır hafızlık ve Kur’an hizmetinde emek verdiği, hafız yetiştirdiği, yüzlerce öğrenciyi ücretsiz okuttuğu anlatıldı.

Ziyaretten ve Kestanepazarı’nın yüzlerce öğrenciye ücretsiz eğitim vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Güvençer, Kur’an eğitiminin önemine vurgu yaptı. Kur’an eğitimine olan ilginin arttığını belirten Güvençer, ailelerin çocuklarını Kur’an eğimine ve Kur’an kurslarına gönderdiklerini söyledi. Üzüm’ün şahsında tüm Kestanepazarı yöneticilerine, hocalarına, çalışanlarına ve öğrencilere başarılar diledi.

 

Başkan ve Milli Eğitim Müdürü Ziyareti

Üzüm, Kahramanmaraş temasları çerçevesinde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u ziyaret etti.

Kestanepazarı’ndaki gençlik-spor çalışmaları ve kurum hizmetlerinin anlatıldığı ziyarette başkan Erkoç, Kestanepazarı’nın İzmir ve bölgedeki çalışmalarını takdirle karşıladığını belirtti. Kestanepazarı’nın güzel hizmetlerle gençlerin yetişmesine katkılar sağladığını belirten Erkoç, kurumun hizmetlerine hayran kaldığını dile getirdi ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Üzüm, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yanı sıra Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ı da ziyaret ederek, kurumun hizmetlerini anlattı.

Bir eğitim kurumu olarak asra yaklaşan hizmet ve birikimin paylaşıldığı Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Kurt ziyaretinde, eğitim üzerine değerlendirmeler de yapıldı.

Üzüm, Kahramanmaraş temaslarında son olarak Elbistan İlçe Müftüsü Muhsin Demirel’i ziyaret etti. Kur’an kurslarındaki eğitim hizmetleri ve hafızlık sistemiyle ilgili bilgilendirilen Demirel, kurumun hafızlık çalışmalarındaki emeklerinin bilindiği ve takdir edildiğini belirtti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu, Kestanepazarı’nı ziyaret etmek istediğini belirten Demirel, kurumda hizmet edenlere başarılar diledi, kurumu destekleyenlere teşekkür etti.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Emin Üzüm
Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Emin Üzüm
Kahramanmaraş Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç
Kahramanmaraş Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç
Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt
Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif