Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Türkiye’nin en köklü hafızlık müesseselerinden olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği milli ve manevi değerlerin aktarımı için kurduğu Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü ile İzmir’de ilk kez düzenlenen Okçuluk Yarışması’na katılım gösterdi.

İzmir’in Fethinin 937.  yılı kutlamaları, Türk Tarih Kurumu’nun isteği üzerine Selçuk’ta yapıldı. Çakabey Fetih Kutlamaları kapsamında kitap günleri ve İkinci Uluslararası Çakabey Sempozyumu’nun da gerçekleştirildiği programda Ege Bölgesi Ata Sporları Federasyonu ile birlikte Okçuluk Yarışması da düzenlendi. Programın açılışında konuşan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; İzmir’in fetih kutlamalarının Selçuk’ta yapılmasından büyük gurur duyduğunu söyledi. Başkan Bakıcı ayrıca kendilerine verdiği destekten ve kutlamalar kapsamında geleneklerimize uygun olan bir ata sporunu gençlerimizle buluşturduğu için Ege Bölgesi Ata Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu’na da teşekkür etti.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Selçuk Efes Çakabey Fetih Kutlaması Okçuluk Yarışması’na geçildi. Ege Ata Sporları Federasyonu kurucuları arasında yer alan Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü üyeleri de yarışmadaki yerlerini aldı. Protokol üyelerinin yaptığı deneme atışlarının ardından yarışmacılar atışa başladı. Yarışma boyunca ayrıca ok atmanın Türk İslam Felsefesi’ndeki yeri anlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.