Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu’ndan LGS’de büyük başarı

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Liseye Geçiş Sınavı’nda büyük bir başarıya imza attı. İzmir’in en büyük ilçesi Karabağlar’da 31 ortaokul içerisinde ikinci olan Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu’nun Müdürü Rasim Çakmak, eğitim kadrosuna teşekkür ederek öğrencilerimizle gurur duyuyoruz dedi.

İMAM HATİPLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan Liselere Geçiş Sınavı’nda Karabağlar İlçesi’nde bulunan İmam Hatip Ortaokulları, tüm özel ve diğer devlet okullarını geride bırakarak ilk 5’te 3 sırayı aldı. İzmir’in en büyük ilçesi Karabağlar’da 31 ortaokulun girdiği LGS sınavında Öğretmenler ve Şeker Mevhibe Ortaokulu başarı sıralamasında birinci olurken, Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu 2., İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul kısmı 3. Cemil Midilli Ortaokulu 4. Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu 5. oldu. Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rasim Çakmak, bu başarının bir tesadüf olmadığını belirterek, “Artık ülkemizde İmam Hatipler hak ettiği değeri görmekte ve adlarına yakışır bir biçimde en kaliteli eğitimi vermektedir. Velilerimiz öğrencilerini İmam Hatiplere gönderirken en kaliteli eğitimi alacaklarından hiç şüphe duymasınlar” dedi.

HİSAR İLE YOLA DEVAM
Açılışından itibaren henüz 2 eğitim öğretim yılı geçirdiklerini dile getiren Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rasim Çakmak, “Bu kadar yeni bir okul olmamıza rağmen, iki yılda Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Ezan Yarışması, Uluslararası Arapça ve Futbol yarışmaları başta olmak üzere birçok alanda İl ve Bölge birinciliğimiz ve Türkiye derecelerimiz mevcut. İzmir Hatay semtinde bulunan Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmet vermesi planlanan yeni binamızda Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hisar İmam Hatip Ortaokulu olarak bu başarılarımızı inşallah artırarak devam ettireceğiz. Bugüne kadar aldığımız tüm bu başarılarda emeği bulunan eğitim kadrosuna, velilerimize destekçimiz olan dernek ve vakıf yönetim kurulu üyelerimize ve bağışçılarımıza ve tabii ki başarının asıl sahibi öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

LGS’de Karabağlar 2.si olan öğrencilerimiz aynı zamanda sınıflarını da belgeyle geçme başarısı gösterdi

Rasim Çakmak hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında derece alan öğrencilerimiz ve hocalarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rasim Çakmak Bugüne kadar aldığımız tüm bu başarılarda emeği bulunan eğitim kadrosuna, velilerimize destekçimiz olan dernek ve vakıf yönetim kurulu üyelerimize ve bağışçılarımıza ve tabii ki başarının asıl sahibi öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif