Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan kahramanlar Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu’nda unutulmayacak. Okul girişlerine asılan 246 şehidin isimlerinin ve fotoğraflarının yer aldığı tablolar ile 15 Temmuz Ruhunun canlı tutulması sağlanacak.

fth_4898

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Tevekkül Çobanlar, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 15 Temmuz’da FETÖ mensupları ile onları destekleyen dış mihrakların darbe girişimine maruz kaldığını hatırlattı.

Bu Millete Hakim Olmazsınız

Darbe girişiminin birbirinden farklı ülkülere sahip insanların gencinden yaşlısına kadar bir araya gelip karşı durmasıyla önlendiğine işaret eden Çobanlar, “15 Temmuz’da milletimiz devletine, bayrağına, dinine ve ülkesine sahip çıktı. 15 Temmuz unutulmaması gereken bir gün. İnsanlarımız özgürlüklerini, vatanlarını bir yerlere bırakmamak için 15 Temmuz’da tankların üzerine çıktı, kurşunların karşısında dik durdu ve bu vatanın birilerine peşkeş çekilmesine izin vermedi. Dolayısıyla Ömer Halisdemir ve onunla beraber 246 şehidimiz bu ülkenin istikbaline bu ülkenin insanlarının karar verebileceğini kanı pahasına gösterdi.” diye konuştu.

fth_4894
Tevekkül Çobanlar

FETÖ’nün toplumun her kesimine zarar verdiğini dile getiren Çobanlar, “Üç beş hakim, savcı ve askerle siz bu millete hakim olmazsınız. Bu millete hiçbir zaman kimse hakim olamamıştır. Bu millet canını feda etmiştir ama hiçbir zaman özgürlüğünden, istikbalinden ödün vermemiştir” dedi.

15 Temmuzu, şehitleri her zaman hatırlamak amacıyla okulun girişlerine şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir dahil olmak üzere 246 şehidin isimlerinin ve fotoğraflarının yer aldığı tablolar astıklarını belirten Çobanlar, “15 Temmuz ruhunu diri tutmalıyız. Öğrencilerimize model oluşturmalıyız. Öğrencilerimiz Justin Bieber’i örnek alacağına Ömer Halisdemir gibi kahramanlarımızı örnek almalı.” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir Yanıt

  1. 15 Temmuz Türk milletinin düşmanlarına karşı birlik ve beraberliği ni gösterdiği gündür.Düşmanlarının kahrolduğu,heveslerinin kursaklarında kaldığı gündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.