Kestanepazarı Hocalarına Sağlıklı İletişim Semineri

Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’ne ait Kur’an Kursları ve öğrenci yurtlarında görevli eğitim personelleri, öğrencilerin yaz tatiline çıkmasıyla beraber eğitim seminerlerine başladı.

Kestanepazarı’nın İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü’nde Rehberlik ve Danışma Uzmanı Cahit Şimşek tarafından Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda görevli idareci, yönetim memuru ve rehberlik görevlilerine kişisel gelişim semineri verildi. Toplantı ve konferans salonlarında düzenlenen ve 2 gün süren seminerlerde, Ergen psikolojisi- stressle başa çıkma, öfke kontrolü, iletişim ve planlama konuları işlendi.

HER ŞEY GENÇLERİMİZİN İYİ YETİŞTİRİLMESİ İÇİN
Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı yapılan seminerlerin idarecilerin ve eğitim kadrosunun öğrenciler ve veliler ile daha sağlıklı bir iletişim kurması için şart olduğunu dile getirdi. Gelişen dünyada eğitimlerin gençlerin geleceğe hazırlanması için yapılan bir etkinlik olduğunun da altını çizen Müdür Kuyubaşı, “Bizlerin hammaddesi insan. Ve bu hammadde gençler ve çocuklar olunca mecburen değişen ve gelişen dünya koşullarına ayak uydurmak zorundasınız. Bildiğiniz ve söylediklerinizin karşılık bulması için dinleyenin sizi anlaması şarttır. Bizler de burada bu eğitimler ile gençlerimiz ve çocuklarımızla nasıl daha sağlıklı bir iletişim kurabiliriz onun yollarını öğreniyoruz. Tüm çabamız bilgi ve birikimlerimizi gelecek nesillere doğru aktarıp, onların yolunu aydınlatarak, milli ve manevi değerlere sahip bir nesil yetiştirmek. Bunları başarabilmek için gerekli olan materyallerin ve eğitimlerin alınabilmesi için maddi manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu’na velilerimize ve bağışçılarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif