Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Öğrenci Temsilciliği seçimi yapıldı. Toplamda 185 öğrencinin oy kullandığı seçimde geçerli oyların yüzde 23’ünü alan Hafız Cumali Can Gördü öğrenci temsilcisi olarak seçildi.

DİSİPLİN KURULUNDAN YEMEK LİSTESİNE KADAR YETKİSİ VAR

Öğrencilerin oyları ile seçilen ‘Öğrenci Temsilcisi’nin görevinin kurs ve yurt yönetimi ile öğrenciler arasında iletişimi sağlamak olduğunu belirten Karabağlar Müftülüğü Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, “Öğrenci temsilcimiz ayrıca yurt disiplin kurulunun da doğal üyesidir. Ayrıca yemek listelerinin belirlenmesi için oluşturulan kurulun da üyesi olan öğrenci temsilcisi birçok sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin de takipçisi ve sorumlusu konumundadır” diyerek öğrenci temsilciliğinin yurt için ne kadar önemli bir görev olduğunu belirtti.

GİZLİ KULLANIM AÇIK SAYIM YAPILDI

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrenci temsilciliği seçimleri geçen hafta sonu yapıldı. Toplam 10 adayın ter döktüğü seçimlerde 185 öğrenci sandık başına gitti. Özel olarak hazırlanan oy pusulalarını alan öğrenciler oylarını gizli olarak kullandı. Oy kullanma işlemi tamamlandıktan sonra kapatılan sandıklar Yurt Yöneticisi Halil Taşcı’nın odasında seçim kurulu tarafından açık olarak sayımı yapılırken, 185 oyun 9’u geçersiz sayıldı. Sayımın tamamlanması ile birlikte geçerli oyların yüzde 23’ünü alan Hafız Cumali Can Gördü 42 oyla Öğrenci Temsilcisi olarak seçildi.

ÖĞRENCİLERİN GÖNLÜNÜ ANKET VAADİ İLE KAZANDI

Yurt Öğrenci Temsilciliği için 9 aday ile yarışan Hafız Cumali Can Gördü, seçim döneminde verdiği vaatler ile öğrencilerin teveccühünü kazanmayı bildi. Kendi öğrenci temsilciliği döneminde sportif faaliyetler için her sınıfın kendisine ait bir topu olmasını sağlayacağını vaat eden Gördü, dilek ve şikayet kutularının yenileneceğini ve buradaki isteklerin bizzat kendisi tarafından dikkatle takip edileceğini de öğrenci arkadaşlarına iletti. Ayrıca arkadaşlarına bir çok konu ile ilgili anket düzenlenmesini sağlayıp öğrencilerin yapılacak programlarda isteklerinin iletilmesini ve bu isteklerin gerçekleşmesinin de takipçisi olacağını belirten Gördü, vaatleri ile yarışı önde tamamladı.

“LİDERLİK ÖZELLİKLERİNİ ÖN PLANA ÇIKARTIYORUZ”

Öğrencilerin kendi yaptıkları seçim ile temsilcilerini seçebilmelerinin eğitimleri açısından da çok önemli olduğunu dile getiren Yurt Yöneticisi Taşcı, “Bu yolla çocukların liderlik özelliklerini geliştirirken sorumluluk almalarını da sağlamış oluyoruz. Öğrenciler hak ve özgürlüklerini bilerek vatandaşlık görevlerinin neler olduğunu pekiştirirken, demokrasiyi de bizzat yaşayıp özümsemeleri de sağlanmış oluyor” dedi.

“DEMOKRASİMİZE SAHİP ÇIKACAKLARINI GÖSTERDİLER”

Seçimlerde 10 farklı adayın çıkması ve seçimlerin bir şenlik havasında geçmesinin Kestanepazarı öğrencilerinin özgüvenlerini ve demokratik yaşama olan saygı ve bağlılıklarını gösterdiğini dile getiren Yurt Yöneticisi Taşcı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak vatan sevgisi ile büyüttüğümüz gençlerimiz 15 Temmuz’da olduğu gibi yarınlarda da demokrasimize sonuna kadar sahip çıkacaklarını göstermiş bulunmaktadır.”

Adaylar oy pusulalarında yerlerini aldı

seçimlere katılım yüksek oranda gerçekleşti

seçimlere katılım yüksek oranda gerçekleşti

seçimlere katılım yüksek oranda gerçekleşti

öğrenciler oylarını kapalı olarak sandıklara atıldı

Seçim günün sandık görevlisi öğrenciler oy kullananlara pusulalarını vererek imza attırdı

şenlik içinde geçen seçim sonrası hatıra fotoğrafı çekildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.