Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu 1. Dönem Veli Toplantısı Yapıldı

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu 1.dönem veli toplantısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Açılış Kur’an-ı Kerim Tilavetini Kur’an Kursu Hafız öğrencimiz Recep Baydur okudu.

Kur’an tilaveti akabinde açılış konuşmasını Karabağlar Müftülüğü Şube Müdürü Murat Akkuş Hocamız yaptı. Konuşmasında; veli, öğretmen, idareci işbirliği içerisinde öğrencilerimizi daha iyi eğitebileceklerini ifade eden Murat Akkuş Hocamız, velilere katılımları için, gayretleri için de Kestanepazarı hocalarına ve idarecilerine teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Hoş geldiniz konuşmasını Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Kurs Yöneticisi İsa Özgen yaptı. Velilere, büyük katılım sağladıkları için teşekkür eden Özgen, hafızlık aşamaları hakkında genel bilgiler verdi. Hafızlığın bir nasip işi olduğunu vurgulayan Özgen, “Zorla hafızlık yaptırmayın, öğrencilerin gönüllerine girin” diyerek, hafız öğrencilerimizin genel durumu hakkında bilgi verdi.

Genel eğitim öğretim değerlendirmelerini yapan Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, öğrencilerin okul durumları, başarı artırma kriterleri, gruplama sistemi, ara karneler, evde sorumlulukların devam ettirilmesi, öğrenci hedefleri, motivasyon, sağlık durumları, yapılan ek dersler, ek kurslar, LGS çalışmaları, disiplin işleri, veli desteği gibi birçok konuda bilgi verdi. 

Programın sunuculuğunu Kur’an Kursu Öğrenci İşleri Sorumlusu Mehmet Keskin yaptı.

Toplantı sonrasında sınıflarda öğretmenlerimizle birebir görüşmeler yapıldı. Öğretmenlerimiz velilere öğrenciler hakkında ayrı ayrı bilgiler verdi. Ara karneleri velilere teslim eden öğretmenlerimiz öğrencilerimizin  moral ve motivasyonu için bilgilendirmelerde bulundu. Velilerimize öğle yemeği ikram edilerek program tamamlandı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif