Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “2023 Yılı Türkiye Geneli Kur’an Kursları Arası Hafızlık Yarışmasında”  Ege Bölge Birincisi olduk.

Yarışmada Aliağa Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Bilal Özkabadayı’nın öğrencisi Enes Tosun Ege Bölge Birincisi oldu. Enes Tosun bu başarısı ile Eylül ayında Balıkesir’de yapılacak “Türkiye Finallerine” katılmaya hak kazandı.

Yarışmada öğrencimize Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Bilal Özkabadayı’nın yanı sıra Kurs Yöneticisi Fatih Muslu ve Yurt Yöneticisi Mustafa Aytekin de eşlik etti.

KESTANEPAZARI HAFIZLIK VE KUR’AN EĞİTİMİNDE BİR MARKADIR

Öğrencileri Enes Tosun’un başarısının Kestanepazarı eğitiminin kalitesini yansıttığını dile getiren Kurs Yöneticisi Fatih Muslu “Kestanepazarı ailesi olarak bugüne kadar göstermiş olduğumuz başarıların hiç biri tesadüfi değildir. Kurum olarak bugüne kadar aldığımız onlarca birincilik bilinçli, sabırlı ve fedakârca yaptığımız çalışmalarımızın sonucudur. Eğitim çalışmalarımızda bizlere bugüne kadar destek olan başta bağışçılarımız olmak üzere, Dernek ve Vakıf yönetimimize, Kur’an kurslarımızın değerli yöneticileri ve hocaları ile velilerimize teşekkür eder, başarılarımızın asıl sahibi öğrencilerimizi de tebrik ederim. Türkiye’de hafızlık müessesinde marka olan Kestanepazarı ailesinin bundan sonra da Hafızlık ve Kur’an yolunda hizmetlerinin, Allah’ın izni ile artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan yarışmada birinci olan öğrencimizi ve öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen hocalarımızı tebrik ederek, başarılar diledi.

 

2 yanıt

  1. Maasallah, Calıstıran hocamızla, talebemizle gurur duydum.Rabbim ilmini isteyenlere kolaylıkla, aşkla nasipetsin, Kestanepazarı kurankursunda emeği geçenlere, gönül verenlere rahmetiyle, nuruyla bereketlendirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.