Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Hafızlık Yarışmasında da Birinci

İzmir Güney Bölgesi İmam Hatip Liseleri arası “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması İl Finali Kestanepazarı’nın birinciliği ile son buldu. Yarışmayı Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı’nın Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu öğrencilerinden Halil Ay birincilikle tamamladı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İmam Hatip Liseleri arası “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması İl Finali Torbalı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde, Torbalı Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı. Torbalı Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koçak, İlçe Müftüsü Kemal Karadeniz ile yarışmacı okulların müdürleri ve öğrencileri ile yarışmacıların aileleri katıldı.

TORBALI BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Fatih Vargeloğlu, dereceye giren öğrencilere hediyelerini vermeden önce, tüm yarışmacıların gönüllerin birincisi olduğunu dile getirdi. Ardından Torbalı Belediye Başkanı’na da ayrıca teşekkür etmek istediğini dile getiren Vargeloğlu, “Torbalı Belediyesi sınırları içerisinde bulunan tüm okullarımızı ayrı bir özen gösteriyor. Tüm okullarımızın hiç birini ayrıt etmeden hepsinin bahçe düzenlemesinden, temizliklerine kadar hepsi sayın başkanımızın talimatı ile eksiksiz yapılıyor. İzmir İl Milli Eğitim camiası olarak kendisine eğitime gösterdiği bu özen için ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

HİÇ DURAKSAMADAN OKUYABİLEN TEK YARIŞMACI OLDU

Ezanı Güzel Okuma yarışması ile birlikte yapılan törende 16 ilçeden 18 okul ve 25 öğrenci yarıştı. Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması’nda birinciliği, tüm yarışmacılar arasında kendisine sorulan tüm bölümleri hiç takılmadan okuma başarısını gösterebilen tek hafız olan, Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu öğrencilerinden Halil Ay kazandı.

Yarışma ikinciliğini Karabağlar Necmettin Erbakan Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Hamuy, üçüncülüğü Torbalı Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencisi Mahmut Uçar aldı. Birincilere ödülleri Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, ikincilere Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, üçüncülere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Vargeloğlu tarafından verildi.

Hafız Halil Ay kendisinden istenen bölümleri hiç takılmadan okuyabilen tek yarışmacı olarak il birinciliğini göğüsledi

Hafız Halil Ay “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması İl Finali’nde birincilik kazandı

Hafız Halil Ay birincilik tebrik yazısını Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otçu’dan aldı

Yarışma sonrasında topluca hatıra fotoğrafı çekildi

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif