Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Kur’an Kursları, geçtiğimiz Temmuz ayında 41 öğrencisinin tamamının belge almasıyla yüzde yüzlük başarı gösterdiği hafızlık sınavlarından bir birincilik daha aldı. Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Yasin Uslu’nun öğrencisi Yunus Emre Karcı, Hafızlık Tespiti Sınavında gösterdiği başarı ile Ege Bölgesi birincisi seçildi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan hafızlık sınavlarına Aliağa Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu’ndan 4 öğrenci, Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu’ndan 11 öğrenci ve Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’ndan 26 öğrenci katıldı. Kestanepazarı Kur’an Kursları’ndan Hafızlık sınavına giren toplam 41 öğrencinin tamamı Kestanepazarı geleneğini sürdürerek hafızlık sınavından başarı ile geçti.

BÖLGE BİRİNCİSİ HAFIZIMIZ 12 AYDA HAFIZ OLDU

Kestanepazarı’nın gösterdiği yüzde yüzlük başarı, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Yasin Uslu’nun öğrencisi Yunus Emre Karcı’nın Ege Bölgesi birinciliği ile taçlandı. Temmuz 2016 tarihinde hafız olmak için Kestanepazarı ailesine katılan, Yunus Emre Karcı, Yasin Uslu Hoca’da başlamış olduğu hafızlığını 12 ay gibi kısa bir sürede tamamladı. Hafızlık belgesi almaya hak kazanan Karcı, sınavda gösterdiği başarı ile Ege Bölge birincisi seçilerek Eylül ayında yapılacak olan Hafızlık Türkiye Finali ön elemesine katılmaya hak kazandı.

KESTANEPAZARI HAFIZLIK VE KUR’AN EĞİTİMİNDE BİR MARKADIR

Öğrencisi Yunus Emre Karcı’nın başarısının Kestanepazarı eğitiminin kalitesini yansıttığını dile getiren Yasin Uslu, “Mezunu olmaktan her zaman gurur duyduğum Kestanepazarı ailesi olarak bugüne kadar göstermiş olduğumuz başarıların hiç birisi tesadüfi değildir. Kurum olarak bugüne kadar aldığımız onlarca birincilik bilinçli, sabırlı ve fedakârca yaptığımız çalışmalarımızın sonucudur. Tüm bu eğitim çalışmalarımızda bizlere bugüne kadar destek olan başta bağışçılarımız olmak üzere, Dernek ve Vakıf yönetimimiz, Kur’an kurslarımızın değerli yöneticileri ve hocaları ile velilerimize teşekkür eder, başarılarımızın asıl sahibi öğrencilerimizi de tebrik ederim. Türkiye’de hafızlık müessesinde bir marka olan Kestanepazarı ailesinin bundan sonra da Hafızlık ve Kur’an yolunda hizmetlerinin, Allah’ın izni ile artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.