Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin başvuruları tamamlandı. Başvuru için ön onay alan 80 öğrenci 26 Temmuz-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında 1 ay yaz kursunda oryantasyon eğitimi alacak.

İlkokul 4. Sınıfı bitirdikten sonra Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda, örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi almak isteyen öğrenciler, www.kestanepazari.org.tr internet sitesi üzerinden online olarak başvuruda bulundu. Başvurularını tamamlayan öğrencilerden yapılan sınavda en yüksek puanı alan ilk 80 öğrenci yaz kursuna kayıt yaptırmaya hak kazandı.

EĞİTİMLER ORYANTASYON AĞIRLIKLI OLACAK
Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, sınırlı sayıda bulunan kontenjanlarına her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun talep oluşmasından büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Yaz kursunun Kur’an Kursu ve yurt binasının da içerisinde yer aldığı Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisinde gerçekleşeceğini belirten Taşcı, eğitimlerin de öğrencilerin Kestanepazarı Kurs ve Yurtlarına alışmalarını sağlamak üzere oryantasyon ağırlıklı olacağının altını çizdi.

ARKADAŞLIKLARINI PEKİŞTİRMELERİ İÇİN BİR DİZİ ETKİNLİK PLANLANDI
Kurs süresince öğrencilere Elif Ba ve Adabı Muaşeret dersleri de verileceğini aktaran Taşcı, bu derslerin dışında öğrencilerin adaptasyonunu da hızlıca sağlamak için yaşlarına uygun piknik, gezi ve spor müsabakalarından oluşan güzel vakit geçirip arkadaşlıklarını çok kısa sürede pekiştirebilecekleri bir dizi etkinlikte planladıklarını söyledi.

60 ÖĞRENCİ KESİN KAYIT YAPTIRMAYA HAK KAZANACAK
Kurs süresi boyunca öğrencilerin aldıkları Elif Ba ve Adabı Muaşeret derslerinde gösterdikleri başarılar ile aileleri, arkadaşları ve sosyal çevreleriyle kurdukları iletişim biçimleri de göz önüne alınarak başarı gösteren 60 öğrenci 2021- 2022 Eğitim Öğretim yılında Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimiyle birlikte İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Proje sınıfında eğitimlerine devam etmeye hak kazanacak.

 

Evlatlarını sınava getiren veliler okul bahçesinde heyecanla bekledi.

Öğrenciler İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan sınavda en yüksek puanı alabilmek için ter döktü.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, sınırlı sayıda bulunan kontenjanlarına her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun talep oluşmasından büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.