Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Ödemiş ve Bergama Kur’an ziyafetleriyle, İzmirlilerin gönüllerini fetheden Kestanepazarı, 3. Kur’an Ziyafetini 9 Ekim 2011 Pazar günü Edremit Fethiye Hanım Camiinde düzenledi.

Kestanepazarı Edremit Kur'an Ziyafeti Prodramı Yüzlerce Dinleyicinin Gönlünü Aşka Getirdi

 

 

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Edremit Müftülüğü ve Kestanepazarı Eğitim Kurumları’nın ortaklaşa düzenlediği programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi Dr. Abdulkadir Sezgin, Balıkesir İl Müftü Yardımcısı Fahri Tüfekçioğlu, Edremit Belediye Başkanı Av. Tuncay Kılıç, Burhaniye Müftüsü Ali Efe, Gömeç Müftüsü Fetüllah Uydaş, Havran Müftüsü M. Emin Karataş, Ayvalık Müftüsü Salih Akcan’ın yanı sıra çevre ilçe müftüleri, din görevlileri ve çok sayıda davetli katıldı. Programın sunumunu Kestanepazarı Basın Yayın ve Enformasyon Müdürü Nurkan Boz gerçekleştirdi.

 

Hafızlar Güzel Sesleriyle Edremitlileri Coşturdu

Edremit Kur’an Ziyafeti’nde: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hafız Âdem Kemaneci, İzmir Balçova Eyüp Sabri Cami İmamı Hafız Yaşar Eren, Edremit Hacı Münir Şentürk Camii İmamı Hafız Sefer Dursun, İzmir Balçova Yeşil Camii İmamı Hafız Ahmet Yüksel; Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Kurs Yöneticisi Kurra Hafız Mustafa Tipi’nin yanı sıra Kestanepazarı Mezunlarından İzmir Hisar Camii İmamı Hafız İbrahim Eker ve Hafız Sadık Daştan, Manisa Sultan Camii İmamı Cemil Tombak ve Karşıyaka Şemikler Merkez Camii Müezzini Enes Hamdemirci Kur’an tilavetleriyle dinleyenleri coşturdu.

Nurkan Boz (Sunucu)

Türkiye çapındaki yarışmalarda dereceye giren Kestanepazarı öğrencisi genç okuyucular da, tilavetleriyle dinleyenlere duygulu anlar yaşattı. 2009 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye 1.’si Hafız Yunus Emre Vural, 2011 Güzel Okuma Yarışması Türkiye dördüncüsü Raşit Kırıcı ve 2010 Türkiye dördüncüsü Şaban Gülbiten Kur’an tilavet etti.     �

     

 

                Hafız Cemil Tombak              –               Hafız Sadık Daştan               –                     Hafız Sefer Dursun

            Kurra Hafız Mustafa Tipi        –              Enes Hamdemirci                     –                      Hafız Yaşar Eren

                                  Hafız İbrahim Eker                                 –                                Hafız Ahmet Yüksel

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Hafız Adem Kemaneci
               

Kestanepazarı İlahi Grubunun ilahileri, Gözyaşlarıyla Dinlendi

Kestanepazarı öğrencilerinden Hafız Harun Gün, Mehmet Taşkın, Ensar Çakmak, Hafız Yunus Emre Vural ve Şaban Gülbiten’den oluşan ilahi grubunun seslendirdiği ilahiler ve kasideler, dinleyenlere duygulu anlar yaşattı. Rasulüllah’a ithafen seslendirilen kasidelerle, programa katılan dinleyiciler gözyaşlarını tutamadı.

 

Müftü Ramazan Tekin Konuşmasında Edremitlilere Müjdeler Verdi

Edremit Müftüsü Ramazan Tekin konuşmasında; Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Edremitlilere böyle bir program sunan Kestanepazarı’na teşekkür ederek kendilerinin de yakın zamanda yatılı bir erkek Kur’an kursu açacaklarını müjdeledi. Tekin, ayrıca Edirne Selimiye Camii’ne benzeyen, dört minareli yaklaşık 5 bin kişilik bir camiinin yapılacağı müjdesini de verdi.

Programda Edremit Müftüsü Ramazan Tekin; Diyanet İşleri Başkanlığındaki görevlerini tamamlayarak emekli olan Kamil Ayışık, İsmail Korkmaz, Recep Aslan, Mehmet Özkan, Abdurrahman Bayram hocalara plaket takdim etti.

          Hıfz Öğrencisi Raşit Kırıcı         –    Hıfz Öğrencisi Şaban Gülbüten      –          Hafız Yunus Emre Vural

 

Kestanepazarı İlahi Gurubu Öğrencileri / Soldan: Harun Gün, Şaban Gülbiten, Ensar Çakmak, Yunus Emre Vural, Mehmet Taşkın

 

Yaman, Edremitlilerin Kestanepazarı’nı Unutmamalarını İstedi

Programda Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman da bir konuşma yaparak, Kestanepazarı’nın 5.000’in üzerinde hafız yetiştirdiğini, Edremit bölgesinden Kestanepazarı’nda eğitim gören onlarca öğrencinin olduğunu belirtti.

Böyle güzel bir programı Edremit’te gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Yaman, Kestanepazarı’nın hizmetlerinin, yardımseverlerin katkılarıyla sürdürüldüğünü söyledi. Şu ana kadar destekte bulunan yardımseverlere teşekkür ettiğini belirterek, bundan sonraki zamanlarda da Kestanepazarı’nı unutmamalarını ve desteklerini sürdürmelerini istedi.

Program sonunda Edremit Belediyesi ve Edremit Müftülüğü tarafından okuyucu hocalara ve öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Davetlilere de lokma ikram edildi.

Kestanepazarı Halkla İlşkiler Müdürü Mustafa Yaman - Edremit Müftüsü Ramazan Tekin

 

Balıkesir Edremit Fethiye Hanım Camii; Havran, Burhaniye, Gömeç, Ayvalık, İvrindi, Ayvacık, Yenice, Akçay, Çan ve Bayramiç'ten Gelen Yüzlerce Vatandaşla Doldu Taştı
Vatandaşlar, Sağnak Yağışa Rağmen Kestanepazarı Edremit Kur'an Ziyafeti Programına Katıldı