Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda Kur’an ve Hafızlık Eğitimi alan yavrularımız, ülkemizin son günlerde maruz kaldığı sel, deprem ve yangın felaketleri ile kuraklığın sona ermesi niyazıyla cuma vakti dua etti.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye’de bulunan 90 Bin Camiye “Afetlere Karşı Milletçe Duadayız” başlıklı yazı gönderdi. Gönderilen yazıda son günlerde maruz kalınan sel, kuraklık, deprem ve salgın hastalık gibi felaketlerden korunmak ve devam etmekte olan orman yangınlarının en kısa sürede kontrol altına alınabilmesi niyazıyla ülke genelinde cuma namazından önce Yasin, Fetih ve Mülk suresi okunarak dua edileceği belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan çağrı üzerine, Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda Kur’an-ı Kerim ve Hafızlık eğitim alan yavrularımız da Cuma namazına yarım saat kala, Yasin, Fetih ve Mülk surelerini okuyup ardından ellerini semaya açarak doğal afetlerin son bulması için dua etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.