Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

444 9 232

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Liseleri arasında geleneksel olarak düzenlenen Kur’anın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması’nda Kestanepazarı Hafızı Halil Ay bölge birincisi oldu.

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitimine devam eden, Özel Kestanapazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu talebesi Hafız Halil Ay, Kütahya’da düzenlenen ve İzmir birincisi olarak gittiği bölge finallerinde birinci oldu.

HİÇ TAKILMADAN OKUYABİLEN TEK YARIŞMACIYDI

Aldığı birincilikle Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan Halil Ay, İzmir’deki yarışmada kendisinden istenen sayfaları ezberinden hiç takılmadan okuma başarısı gösteren tek hafız yarışmacıydı. Kütahya’daki bölge finallerinde de hiç takılmadan okuma başarısı gösteren Hafız Halil Ay, salondaki herkesin beğenisini kazanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Öğrencisi Halil Ay’ın diğer derslerinde de başarılı olduğunu ve birinci dönemi takdir alarak tamamladığını belirten Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, “Halil Ay’a Türkiye finallerinde de sonuna kadar güveniyor ve Türkiye birinciliği bekliyorum. Öğrencimizin hafızlık hocası Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hocalarından Kurra Hafız Mesut Güner’i de böyle iyi bir talebe yetiştirdiği için ayrıca tebrik ederim. Öğrencilerimizin başarılarının artırılması için yaptığımız tüm çalışmalarda, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Çoşkun Akın ve yönetim kurulu üyelerine de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.