Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

KESTANEPAZARI HAFIZI KARCI BÖLGE BİRİNCİSİ

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası Genç Sadâ Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Ege Bölge Finalinde Kestanepazarı Hafızı İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf Öğrencimiz Yunus Emre Karcı birinci olarak Türkiye Finalleri’ne katılmaya hak kazandı.

İmam Hatip Liseleri Arası Genç Sadâ Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Ege Bölge Finali, Uşak İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde internet bağlantısı ile çevrimiçi olarak düzenlendi. Yarışmaya İzmir’i temsilen katılan Kestanepazarı Hafızı, İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıfta öğrenimine devam eden öğrencimiz Yunus Emre Karcı Ege Bölge Birincisi oldu.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda Hafız Yasin Uslu hocadan hafızlığını alan Hafız Yunus Emre Karcı aldığı birincilikle, 20 Haziran’da Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Finalleri’ne katılmaya hak kazandı.

Öğrencimiz tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

1 Yorum

Bir Yanıt

  1. Maşallah. Yolu açık, hedefi Cennet olsun. Bu hafızımıza emeği geçen herkesten de razı olsun. Rabbim şeytanın hile ve tuzaklarından korusun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif