Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İzmir ilinde Kuzey ve Güney olmak üzere iki aşamalı olarak yapılan Ortaokullar arası Genç Seda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Hüseyin Yörük Güney Bölge Birincisi oldu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Güney Kısım Genç Seda Kuran-ı Kerim´i güzel okuma yarışması Narlıdere İmam Hatip Ortaokulu ev sahipliğinde Narlıdere Huzurevi’nde yapıldı. Yarışmaya Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koçak, İlçe Müftüsü Kemal Karadeniz yarışmacı öğrencilerin öğretmenleri aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İMAM HATİPLERİN KALİTESİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Programın açılış konuşmasında söz alan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu, İzmir’de 22 bin öğrencinin imam hatip ortaokulu ve lisesini tercih ettiğini söyleyerek, “Başka bir okula gitme imkanı var iken İmam Hatipi seçen bu öğrenciler emin olsunlar ki bu tercihlerinden dolayı asla pişman olmayacaklar. Çünkü İmam Hatip okullarında hem sosyal bilimler hem de fenni ilimlere çok önem veriliyor. Her geçen günde bu okullarımızda eğitim kalitesi artıyor ve artmaya da devam edecek. Bunun için gayret gösteren ve destek veren veli ve öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

İLK ÜÇÜN YOLLARI KESTANEPAZARI’NDA BİRLEŞİYOR

Genç Seda Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma programında sahne alan 17 öğrenci, kendilerine önceden belirtilen çoktan seçmeli bölümlerden istedikleri bir alanı okudu. Kestanepazarı Kur’an Kursu hocalarından Adil Akkoç’un talebesi olan Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Hüseyin Yörük, seslendirdiği Yunus Suresi 6-10 ayetleri ile yarışmanın birinciliğini göğüsledi. Bayındır Hacı İsmail Akdağ İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Efekan Kiraz seslendirdiği Bakara Suresi 152-157 ayetleri ile yarışmanın ikinciliğini alırken, üçüncülüğü de Al-i İmran Suresi 189-194 ayetlerini seslendiren İzmir Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi İsmail Şero kazandı. Yarışmada ikincilik ve üçüncülük alan öğrencilerin de bir dönem Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda temel eğitim almış olması Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği için ise ayrıca bir gurur kaynağı olarak gösterildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.