Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı GSK “57. Alay Vefa Yürüyüşü”nde…

Çanakkale Zaferi’nde tamamı kahramanca mücadele eden 57. Alay şehitlerini anmak için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde aynı anda “57. Alay Vefa Yürüyüşü” düzenledi.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü (Kestanepazarı GSK) öğrencilerinin büyük ilgi gösterdi yürüyüş öncesi katılımcılara Çanakkale Savaşı’nda askerlerin karavanası yarma çorbası ikram edildi.

Tüm yurtta aynı anda yapılan “57. Alay Vefa Yürüyüşü”, İzmir’de Konak Camii’nde kılınan sabah namazının ardından başlayarak Gündoğdu Meydanı’na kadar sürdü. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı yürüyüşe İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Gençlik Spor Şube Müdürü Ali Saybaş, Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve Kestanepazarı Lise Yurdu Müdür Yardımcısı Emrullah Baş’ın yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Konak Saat Kulesi Meydanı’ndan başlayan kortej yürüyüşünde açılan 102 metrelik Türk Bayrağı Gündoğdu Meydanı’na kadar omuzlarda taşındı. Etkinliğin amacının tarih şuurunu diri tutmak olduğunu söyleyen İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, “Aynı anda ülkemizin tüm illerinde yapılan 57. Alay Vefa Yürüyüşü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her sene gerçekleştirdiği bir etkinliktir. Bunu yapmamızdaki amaç, öncelikle gençlerimizdeki tarih şuurunu dinç ve diri tutmaktır. Bu vesileyle de 57’nci Alay’ın önemini gençlerimize anlatmış oluyoruz. Biliyorsunuz Çanakkale Zaferi’nin en önemli unsurlarından biridir 57. Alaydır. Etkinliğimiz aynı zamanda Çanakkale ruhunu taze tutmak, Çanakkale ruhunu da unutmamak adına yapılmış bir etkinliktir” dedi.

Yürüyüş Gündoğdu Meydanı’nda Çanakkale Şehitleri için Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından son buldu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif