Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü,  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kütahya’da organize edilen “Kocatepe’den Dumlupınar Zafertepe’ye” 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine katıldı.

şühedanın-izinde

Zaferin 94. Yıl kutlamaları çerçevesinde binlerce genç Kütahya’da bir araya geldi. Programa Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü (KGSK) Başkanı Ali Koç liderliğinde katılan öğrencilerimiz, aktivitelerdeki performanslarıyla binlerce genç arasında dikkatleri üzerine çekti.

Düzenlenen programa Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayır katıldı.

15 Temmuz Şehitleri Asla Unutulmayacak

Törende konuşan Spor ve Gençlik Bakanı Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, “Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhun bu topraklarda hala var olduğunu görüyoruz. Bunun en büyük kanıtı ise 15 Temmuz gecesi sergilenen birlik ve beraberliktir. Dün olduğu gibi devletimize, vatanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza göz dikenler mevcuttur. Türk milleti o gün bu hainlere nasıl fırsat vermediyse 15 Temmuz’da da fırsat vermedi ve bundan sonra da Allah’ın izniyle vermeyecektir. Öyle ki daha düne kadar eleştirdiğimiz ve durumlarını yadırgadığımız günümüz gençliği, 15 Temmuz’da milletine ve devletine kast etmiş FETÖ’cü hain teröristlerin planını da aynı şuur ve ruh ile alt etmiştir. Gençlerimiz aynı milli şuur ve iradeyle hareket ederek kendi özlerine ve kendi köklerine ne kadar bağlı olduklarını göstermiştir. 15 Temmuz gecesi milletimiz Kurtuluş Savaşı’nda şahadete yürüyen ecdadına layık bir evlat olduğunu bir kez daha göstermiştir” dedi.

Milletin tüm zorluk ve imkansızlıklara rağmen kucağında bebeği, sırtında top mermisi günlerce yol yürüyen anneleri, cepheye mermi taşırken şehit düşen kız kardeşleri unutmadığını belirten Boynukalın, “Bağımsızlığına sahip çıkmak adına bir an olsun tereddüt etmeden tankın önüne yatan Malatyalı hemşerimizi, vatan için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen Ömer Halis Demir ağabeyimizi ve bu uğurda canlarını feda eden bütün 15 Temmuz şehitlerini asla unutmayacak unutturmayacaktır” diye konuştu.

şühedanın-izinde2Gençlik Şühedanın İzinde

Programı değerlendiren Kestanepazarı Öğrenci Yurdu Müdür Yardımcısı Ali Koç, gençliğin şühedanın izinde olduğunu belirterek 30 Ağustos Zafer Bayramı programları kapsamında Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü olarak Kütahya’da bulunduklarını söyledi.

KGSK olarak her daim bağımsızlığa giden yolda şehitlerin izinde olacaklarını ifade eden Koç, “Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.