Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Gençleri TBMM’yi Gezdi

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen Ankara gezisinde Kestanepazarı gençliği TBMM’yi gezdi. Burada 15 Temmuz’un izlerini yerinde gören gençler daha sonra Kahramankazan İlçe Şehitliği’ne giderek 15 Temmuz Şehitleri için dua etti.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü’nün, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylanarak desteklenen “Madde Ayrılığı Kültür Birlikteliği Yaşatır” projesi kapsamında Ankara gezisi gerçekleştirildi. Proje kapsamında yapılan gezide Ankara’ya giden öğrenciler ilk olarak Ahmet Hamdi Akseki Camii’ni gezdi. Burada, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin kuruluşunda etkin rol oynayan Diyanet İşleri Eski Başkanı Merhum Ahmet Hamdi Akseki hakkında bilgi alan gençler derneğimizin kuruluşunda ve günümüze kadar yaptığı hizmetlerde katkısı olanlar için dua etti.

TBMM’DE DARBE İZLERİNİ YERİNDE GÖRDÜLER

Camii ziyaretinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giden öğrencilerimiz, burada TBMM tarafından görevlendirilen rehber eşliğinde TBMM bahçesini ve binalarını gezdi. TBMM Genel Kurulu’nun görüntüsünden son derece etkilenen öğrencilerimiz Genel Kurul’daki mevcut yerleşim hakkında kısa bilgi aldı. Ardından TBMM Bahçesi’ne çıkan öğrencilerimiz burada kendilerini karşılayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Sayın Hamza Dağ ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında TBMM’ye yapılan saldırıda atılan bomba ve mermilerin açtığı hasarları yerinde gören öğrencilere, FETÖ Terör Örgütü’nün yaptığı alçak saldırılar tekrar anlatılarak hatırlatıldı. Öğrencilerden yaşanan bu günleri kendilerinden sonraki kuşaklara da sağlıklı bir şekilde aktarmaları istenildi.

KAHRAMANKAZAN ŞEHİTLİĞİ’NDE HATİM DUASI YAPILDI

TBMM’de ikram edilen öğlen yemeği sonrası, Beştepe Millet Camii’nde Cuma namazı kılan öğrencilerimiz ardından 15 Temmuz Gecesi 8 bin kişiyle Akıncı Üssünü basarak buradaki hava trafiğini engellemek için gösterdikleri çaba sonrası Kahraman unvanı alan Kahramankazan İlçesi ziyaret edildi. Kısa bir ilçe turu yapan öğrenciler daha sona Kahramankazan Belediyesi Zabıta Ekipleri’nin eşliğinde Kahramankazan Şehitliği’ne götürüldü. Kahramankazan Şehitliği’nde şehitlerimiz için Fatiha ve İhlas Surelerini okuyan hafız öğrencilerimiz ardından 15 Temmuz şehitleri için yaptıkları hatimlerin duasını da burada yaptı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif