Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Geleneksel İftar Programı’nda, İzmirli yöneticiler, STK temsilcileri ve Kestanepazarı gönüllüleri bir araya geldi.

Yeni oluşturulan Çınar Gençlik Parkı alanında gerçekleştirilen programa Cumhuriyet Başsavcısı Celal Kocabaş, Güzelbahçe Kaymakamı Mehmet Ünlü, İzmir İl Müftü Yardımcısı Ömer Kardaş ve Mesut Harmancı, İzmir İl Dernekler Müdürü Bülent Korkmaz, Karabağlar Müftüsü Abdulcebbar Altun, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Latif Susuz, Balçova Milli Emlak Müdürü Kaya Kurşun, Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Akif Savaş, İş Adamı Eflatun Saygılı, Mimar Sinan Mahallesi Eski Muhtarı Gülay Pekcan, daire amirleri ve STK temsilcilerinin yanı sıra Ketanepazarı’na gönül vermiş birçok isim katıldı.

Kur’an tilavetiyle başlayan programda, ezanın okunması ile birlikte davetliler oruçlarını açtılar. Programda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Birincisi olan, Kestanepazarı ortaokul öğrencisi Abdülkadir Şen’in Kur’an tilaveti davetlileri duygulandırdı.

a
Geleneksel İftar Programımız  Kestanepazarı’na Gönül Verenleri Bir Araya Getirdi

Başkan Hasan Dayhan Davetlilere Hitap Etti

İftar programında bir konuşma yapan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan, davetlilere teşriflerinden dolayı teşekkür etti. Öğrencilerimizin başarılı bir eğitim dönemi geçirdiğinin altını çizen Dayhan, özellikle ortaokul öğrencilerinin elde etmiş olduğu başarıların memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Kestanepazarı kampüsü içerisine, ortaokul öğrencileri için inşa edilmekte olan, Hatay Kur’an Kursu Ortaokul Ek Yurt Binası inşaatıyla ilgili bilgi veren Dayhan, inşaatın kabasının tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Kur’an kursu binasını 2014-2015 eğitim-öğretim yılı başına yetiştirme hedeflerinin olduğunu söyleyen Dayhan, katkılarından dolayı yardımseverlere teşekkür etti. Yurt binası için yardımseverlerin desteklerini sürdürmelerini istedi.

Programda Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman, tüm davetlilere katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kestanepazarı’nda kalarak, Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitimlerini sürdüren 50 ortaokul öğrencisiyle ilgili bilgi veren Kur’an Kursu Yurt Sorumlusu Halil Taşcı, eğitim dönemini 30 takdir, 20 teşekkürle tamamladıklarını belirtti. Yeni Kur’an kursu binasının tamamlanmasıyla ortaokul öğrenci sayısının 150’ye yaklaşacağını vurgulayan Taşcı; hocası, çalışanı, gönüllüsü ve yardımseverleriyle birlikte hizmetlerin yürütüldüğünü belirtti.

Program çay ikramı ve kılınan Akşam namazıyla birlikte sona erdi.

a
İftar Programımız Öğrencilerimiz İçin Yeni Açılan Oyun Alanı Çınar Gençlik Parkı’nda Yapıldı
a
Programda 2013-2014 Eğitim Yılı Faaliyetleri ve Öğrencilerimizin Başarıları Özetledi
a
Misafirlerimize Kestanepazarı Hizmetleri Anlatılarak, İnşaatı Devam Eden Hatay Kur’an Kursu Ek Binası Tanıtıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.